Miami še drugič zapored slavil po podaljšku

Liga NBA 23. Jan 20209:31 > 9:42
Getty Images/Eric Espada

Košarkarji Miamija so v tej sezoni pred domačimi gledalci skoraj nepremagljivi, svoj neverjeten niz dobljenih domačih tekem pa so nadaljevali tudi v noči iz srede na četrtek, potem ko so po podaljšku ugnali Washington s 134:129.

Getty Images

American Airlines Arena ali domovanje moštva Miami Heat ostaja trdnjava, kjer je letos na enaindvajsetih tekmah uspelo slaviti le eni ekipi. Goran Dragić in druščina imajo najboljše razmerje zmag in porazov v ligi NBA na domačem parketu, tokrat pa so s tradicijo nadaljevali proti Washingtonu.

Tekma se je končala po podaljšku, varovanci Erika Spoelstre pa so zaenkrat na vseh tekmah, ko so morali igrati dodatnih pet minut, slavili, njihovo razmerje zdaj znaša osem zmag brez poraza.

Goran Dragić je spet dokazal, da sodi v sam vrh organizatorjev igre v ligi NBA, Miami pa je vodil že do 31 zmage v sezoni in utrditve drugega mesta v vzhodni konferenci.

Domači košarkarji so sicer natanko šest minut pred koncem rednega dela tekme vodili za okroglih 10 točk, a so v kratkem obdobju dopustili nasprotniku da se vrne v igro. Še več, Bradley Beal je dobri dve minuti pred koncem svojo ekipo popeljal do treh točk prednosti, v izdihljajih rednega dela tekme pa je za tri točke in izenačenje zadel James Johnson, Beal pa je ob zvoku sirene zgrešil met za zmago.

V podaljšku je Miami svoje delo spet opravil z odliko in tekmo dobil, podobno kot pred dvema dnevoma, ko so na identičen način po podaljšku ugnali Sacramento.

Dragič je blestel in dosegel 22 točk, 10 asistenc in šest skokov, Tyler Herro je dosegel 25 točk, 24 jih je dodal Jimmy Butler.

Pri Washingtonu je blestel Bradley Beal z 38 točkami, 24 jih je dosegel Davis Bertans.