Williamson prvič presegel 30 točk, do zmage tudi Spursi

Liga NBA 12. Feb 20204:41 > 4:44
Matthew Stockman/Getty Images

V noči na sredo sta se v Ligi NBA zmag razveselili ekipi San Antonio Spursov in New Orleans Pelicansov.

San Antonio je v gosteh s 114:106 premagal Oklahomo, gostje pa so tekmo odločili že v prvi četrtini, v kateri so si priigrali dvomestno prednost.

V nadaljevanju so se gostitelji sicer uspeli vrniti, a je nato spet sledil padec v igri in San Antonio je to znal izkoristiti.

Pri gostih je s 25 točkami, 14 skoki in tremi podajami blestel LaMarcus Aldridge, 25 točk pa je dosegel tudi Dejounte Murray.

Pri Oklahomi je izstopal Chris Paul – 31 točk in sedem podaj, Shai Gilgeous-Alexander pa jih je dodal 17.

Uspešen večer je za Zionom Williamsonom, ki je New Orleans popeljal do zmage proti Portlandu (138:117). Tekmo so bolje začeli gostje, ki so v uvodni četrtini povedli za devet, gostitelji pa so za preobrat poskrbeli na začetku tretje četrtine.

Ko so Pelikani povedli, je Portland povsem popustil in na koncu visoko izgubil.

Pri domačih je Williamson dosegel 31 točk, devet skokov in pet podaj ter poskrbel za rekord kariere.

Pri Portlandu sta bila s po 20 točkami prva strelca CJ McCollum in Damian Lillard.