Young z MVP predstavo boljši od Dragića & Co.

Liga NBA 21. Feb 20205:33 > 5:38
Maddie Meyer/Getty Images

V Ligi NBA so se po kratkem premoru po All Star vikendu igralci znova vrnili na parket in odigrali pet obračunov. Goran Dragić je ob porazu Miamija proti Atlanti lahko iz prve vrste spremljal strelske vaje Traea Younga, ki je s 50 doseženimi točkami dosegel rekord kariere.

Goran Dragić je v 27 minutah dosegel 19 točk, v statistiko pa dodal še po tri skoke in podaje, s čimer je bil drugi strelec Miamija. Bam Adebayo je bil z 28 točkami in 19 skoki znova prvo ime vročice, a na koncu tudi on ni mogel zaustaviti naleta Atlante. Prvo ime srečanja Trae Young je samo v zadnji četrtini dosegel 20 točk. Na črti prosti metov je zadel 18 od 19 metov, za tri je metal 8/15, ob tem pa se izkazal tudi z osmimi podajami.

Miami je pokopal slab zaključek srečanja. Še slabo minuto pred koncem je bilo izenačeno (124:124), nato pa sta Cam Reddish z zabijanjem in Young iz črte prostih metov tehtnico nagnila na stran domačih. Atlanta je v zadnji minuti in pol dosegla 10 točke, Miami pa nobene.

Philadelphia je po zaslugi Joela Embiida (39 točk, 16 skokov) po podaljšku s 112:104 premagala Brooklyn. Kyrie Irving je ob tem sporočil, da mora na operacijo desnega ramena, kar pomeni, da je sezona zanj že končana.

Z zbiranjem zmag nadaljuje Milwaukee, ki je tokrat v gosteh s 126:106 odpravil Detoit. Giannis Antetokounmpo je dosegel 33 točk in 16 skokov. Charlotte je slavil v Chicagu (93:103), Sacramento je bil doma boljši od Memphisa (129:125), medtem ko sta James Harden (29 točk, 10 podaj) in Russell Westbrook (21 točk in 10 podaj) zrežirala zmago Houstona proti Golden Statu (105:135).