Številka 3 D. Wade pod strop, 16 točk Dragiča ob zmagi

Liga NBA 23. Feb 20208:22 > 8:35
Twitter

Zelo pestro in tudi čustveno je bilo v Miamiju, kjer so se najprej poklonili Dwyanu Wadu in za večno njegovo številko 3 poslali pod strop American Airlines Arene. Nekdaj veliki zvezdnik Vročice pa je kasneje videl zmago svojega Miamija, ki je s 124:105 premagal Cleveland.

Dwyane Wade, ki je večji del svoje košarkaške kariere preživel v Miamiju je ob koncu lanske sezone zaključil svojo izjemno in bogato košarkaško pot. Še enkrat več se mu je danes poklonil njegov klub, član katerega je bil vse od leta 2003 in s katerim je osvojil med drugim tudi tri naslove prvaka.

V American Airlines Areni so namreč njegov dres in legendarno številko “3” upokojili in jo za vedno postavili pod strop dvorane.

Potem pa je v ospredje prišla tudi košarka. Miami je doma gostil Cleveland in jasno je bilo, da se vročica po ceremoniji Wadu želi okititi še z zmago. In to jim je na dokaj lahek način tudi uspelo. Cavse so na koncu ugnali s prepričljivih 124:105. Domači so bili boljši skozi celoten prvi polčas, kjer so si tudi nabrali neulovljivo prednost 82:52. Gostje so do konca tekma prednost malce stopili, a vodstva domačih niso ugrozili.

Slovenski košarkar Goran Dragičje v 26. minutah igre dosegel 16 ( ob metu iz igre 6/11, 2/5 za tri, prosti meti 2/2), k temu pa je dodal še 4 skoke in 4 podaje.