Indiana v zaključku našla recept za Dončića

Liga NBA 9. Mar 20209:31 > 9:36
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Medtem ko so LA Lakersi prvič v letošnji sezoni dobili mestni derbi, Dallasu proti Indiani ni pomagalo niti 36 točk Luke Dončića. Goran Dragić je ob zmagi Miamija proti Washingtonu dosegel 11 točk.

Luka Dončić je 33 točk dosegel v prvih treh četrtinah, v zadnjem delu pa dodal samo še tri, ko je Indiana le uspela najti recept, kako zaustaviti odličnega Slovenca. Telički v zadnjih treh minutah in 14 sekundah niso dosegli koša. Dončić je v zadnji akciji tekme dvakrat pozikusil izza črte izsiliti podaljšek, vendar je ostalo pri zmagi Indiane s 112:109.

Ob Dončiću je bil pri Dallasu s 30 točkami razpoložen tudi povratnik po poškodbi Tim Hardaway s 30 točkami, za razliko od zadnjih tekem pa je tokrat za svojim povprečjem močno zaostal Kristaps Porzingis, ki je dosegel samo devet točk in osem skokov. Latvijec je zgrešil vseh pet metov za tri točke, iz igre pa metal 3/17.

Pri Indiani je Domantas Sabonis dosegel 20 točk in 17 skokov, Oladipo, Turner in Warren so jih dodali po 16.

Goran Dragić je ob zmagi Miamija proti Washingtonu s 100:89 dosegel 11 točk. Bam Adebayo je blestel s 27 točkami in 14 skoki. Pri Washingtonu je Shabazz Napier dosegel 27 točk, Davis Bertans jih je dodal 25, Bradley Beal pa 23. Vročica je še devet minut pred koncem zaostajala s 75:83, nato pa tekmo končala z delnim izidom 25:6.

Los Angeles Lakers so po zmagi proti Milwaukeeju v noči na nedeljo prišli še do prve letošnje zmage proti Los Angeles Clippers. LeBron James je 12 izmed 28 točk dosegel v zadnji četrtini, še dve točki več je dosegel Anthony Davis, Avery Bradley pa se je izkazal s šestimi zadetimi trojkami (24 točk). Pri Clipeprsih je bil z 31 točkami najbolj razpoložen Paul George, ki je kar 19 točk dosegel v prvem polčasu.