Rekorden debi Dončića premalo za zmago Dallasa

Liga NBA 18. Avg 20207:12 > 7:22
Getty Images

Košarkarji Dallasa so na prvi tekmi končnice navkljub 42 točkam Luke Dončića, kar je najboljši debi v končnici v zgodovini Lige NBA, izgubili proti LA Clippersom (118:110). Tekmo je zaznamovala sporna izključitev Kristapsa Porzingisa na začetku drugega polčasa.

Dončić je odigral 38 minut in tekmo končal z 42 točkami, devetimi podajami in sedmimi skoki, a tudi 11 izgubljenimi žogami. Štiri je izgubil že v uvodnih dveh minutah in pol, ko so ga Clippersi tesno pokrili.

Ključni trenutek tekme smo videli po slabih treh minutah igre v drugem polčasu, ko sta se sporekla Marcus Morris in Dončić, vmešal pa se je še Porzingis. Sodniki so Latvijcu po ogledu posnetka dosodili drugo tehnično napako in ga izključili. Dallasu se je to zelo poznalo.

Porzingis mi je ščitil hrbet. Potegnil se je za soigralca. Celotna ekipa se je strinjala z njegovo potezo. Res ni bilo pošteno, da so ga sodniki izključili. Še posebej na tekmi končnice,” je po tekmi povedal Dončić.

Zdi se, da je Dallas zapravil veliko priložnost, saj Clippersi niso imeli dobrega strelskega večera. Najboljši v ekipi iz Los Angelesa je bil Kawhi Leonard (29 točk in 12 skokov), Paul George pa je prispeval 27 točk, a zgrešil kar sedem trojk.

Rekord Mitchlla premalo za zmago Utaha
Prvo tekmo letošnje končnice sta odigrala Denver in Utah. Denver je slavil po podaljšku (135:125), ki so ga Nuggetsi dobili s kar 20:10. V podaljšku je blestel Jamal Murray, ki je v odločilnem delu igre dosegel 11 od svojih 36 točk. Obračun je najbolj zaznamoval Donovan Mitchell, ki je postavil rekord Utaha na tekmah končnice. Mitchell je dosegel kar 57 točk, a je bilo to za uspeh Utaha premalo. Do ponedeljkove tekme je bil rekorder Utaha Karl Malone, ki je 22. aprila 2000 Seattlu nasul 50 točk.

Prvaki začeli z zmago, zmagal tudi Boston
Na prvi večer končnice sta se zmage razveselila še Toronto in Boston. Aktualni prvaki so s 134:110 premagali Brooklyn. V vrstah Toronta je z osmimi trojkami in 30 točkami blestel Fred VanVleet. Boston je s 109:101 premagal Philadelphio. Prvo ime Celticsov je bil z 32 točkami in 13 skoki Jayon Tatum.