Dončić znova izvrstno, Dallas izenačil serijo

Liga NBA 20. Avg 20206:46 > 7:02
Getty Images

Luka Dončić v Orlandu nadaljuje s sijajnimi predstavami. Čeprav je zaradi osebnih napak izpustil večji del drugega polčasa, je njegov Dallas vseeno prišel do prve zmage v letošnji končnici Lige NBA.

Mavsi so LA Clipperse premagali s 127:114 in izenačili serijo na 1:1. Slovenski zvezdnik je v 28 minutah zbral 28 točk, osem skokov in sedem podaj. S tem je v uvodnih dveh tekmah končnice zbral kar 70 točk in zrušil nov rekord. Tako učinkovita nista bila niti legendarna George Mikan in Kareem Abdul Jabbar.

Luka je tokrat igral manj zaradi osebnih napak. Že v tretji četrtini je hitro prejel četrto, peto pa je prejel takoj na začetku zadnje četrtine.

Dobro tekmo so odigrali rezervisti Dallasa. Trey Burke je vpisal 16 točk, Seth Curry 15, Boban Marjanović pa 13. Kristaps Porzingis je navkljub bolečinam v kolenu stisnil zobe in vpisal 23 točk.

Pri Clippersih je bil s 35 točkami najbolj razigran Kawhi Leonard, ki pa ni imel pomoči soigralcev. Zatajil je predvsem Paul George, ki v prvem polčasu sploh ni vpisal točke, v drugem delu pa jih je zbral 14 (skupni met 4/17). Trener Clippersov Doc Rivers je bil zelo razočaran nad svojo ekipo, ki letos jasno cilja na naslov prvaka.

Po peti osebni napaki sem bil jezen le 15 sekund, potem pa sem spodbujal soigralci s klopi. Res so se izkazali. Morda pa ne bi zmagali, če ne bi dobil pete osebne napake. Res je poseben občutek, ko dobiš tekmo v končnici. Vesel sem, da sem izgubil le eno žogo. To je tudi eden izmed glavnih razlogov za naš uspeh,” je bil po tekmi zadovoljen Dončić.

Toronto tokrat slavil po preobratu
Aktualni prvaki so s 104:99 premagali Brooklyn in povedli z 2:0. Večino tekme so vodili Netsi, ki v Orlandu igrajo brez nosilcev igre. Manjkajo Kevin Durant, Kyrie Irving, Nicolas Claxton, Spencer Dinwiddie, DeAndre Jordan, Taurean Prince in Wilson Chandler. Toronto je do preobrata in zmage prišel z izjemno nizko peterko, ki je Brooklynu povzročala obilico težav. Fred VanVleet in Norman Powell sta dosegla po 24 točk.

Do druge zmage tudi Boston
Dobro tekmo je odigral tudi Boston, ki je na krilih Jaysona Tatuma s 128:101 premagal Philadelphio. Tatum je z osebnim rekordom v končnici (33 točk) potopil Sixerse, ki so sicer v prvi četrtini vodili za 14 točk, a že do polčasa zapravili prednost. Ob Tatumu sta se v nadaljevanju razigrala še Kemba Walker in Jaylen Brown. Tatum je zadel kar osem trojk iz 12 poskusov.

Razigrani Mitchell poskrbel za zmago Utaha
Utah je s 124:105 premagal Denver in izenačil serijo na 1:1. Znova je blestel Donovan Mitchell, ki je v ponedeljek dosegel kar 57 točk, tokrat pa se je ustavil pri 30. Kar 21 jih je vpisal v odločilni tretji četrtini, v kateri je Utah povedel s 104:77 in tekmo mirno pripeljal do konca. S 26 točkami in posledično osebnim rekordom v končnici se je izkazal še Jordan Clarkson, pri Denverju pa sta bila s po 28 točkami najboljša Nikola Jokić in Michael Porter Jr.

Vodstvo lige je hkrato sporočilo, da v Orlandu že peti teden zapored ni okužbe s koronavirusom COVID-19. Testirali so 341 igralcev.