Strelski rekord Dončića, trojka ob sireni, zmaga

Liga NBA 24. Avg 20200:45 > 0:48
Getty Images

Dallas je v prvem krogu končice Lige NBA izid proti LA Clippersom izenačil na 2:2, potem ko je Luka Dončić znova poskrbel navdušil. Ljubljančan je dosegel 43 točk (osebni rekord), 17 skokov in 13 podaj ter trojko v podaljšku ob zvoku sirene za veličastno zmago s 135:133.

Luka Dončić je svojo prvo končnico v Ligi NBA začel atomsko, na četrti tekmi serije proti LA Clippersom pa še nadgradil vse svoje predstave iz prvih treh tekem. S 43 točkami, 17 skoki in 13 podajami je postal šele drugi po Magicu Johnsonu, ki je je na svojih prvih štirih tekmah končnice dosegel vsaj dva trojna dvojčka, najboljše pa prihranil za konec. Pri vodstvu Clippersov s 133:132 je prevzel odgovornost v svoje roke in ob zvoku sirene zadel trojko za zmago in izenačenje v seriji na 2:2.

Pri Dallasu je bil ob Dončiću najbolj učinkovit Trye Burke s 25 točkami, Seth Curry jih je dodal 15, Kristaps Porzingis pa zaradi težav s kolenom sploh ni stopil na parket. Pri Clippersih sta bila najboljša Lou Williams (36 točk, met za 2: 11/16), in Kawhi Leonard (32 točk), vnovič pa je razočaral Paul George (9 točk, met iz igre 3/14).

Obračuna so boljše začeli košarkarji iz Los Angelesa, ki so v deveti minuti že vodili z 28:13. V drugi četrtini so še stopnjevali svoje napade in v 16. minuti povedli že z 52:31, a se je Dallas uspel vrniti v igro s serijo 15:2 in ob polčasu zaostajal za osem točk – 66:58.

Drugi polčas je Dallas začel s serijo 21:3, devet minut pred koncem pa vodil s 106:94, a to ni bilo dovolj za zmago, saj je Williams slabo minute pred koncem z dvema zadetima prostima metoma izsilil podaljšek (121:121). Clippersi so bili po trojki Marcusa Morrisa devet sekund pred koncem na pragu zmage, toda na drugi strani je imel Dončić dovolj časa, da je vrnil udarec in spisal novo neverjetno poglavje v svoji karieri.

Na Vzhodu sta se Boston in Toronto že prebila v konferenčni polfinale. Boston je Philadelphio na četrti tekmi odpravil s 110:106, medtem ko je Toronto s 150:122 premagal nemočni Brooklyn.