New York tudi brez Anthonyja in Rosa boljši od Miamija

Liga NBA 1. Apr 20179:35 > 9:57
Getty Image

Košarkarji Miamija nadaljujejo z ogorčenim bojem za končnico Lige NBA. Tokrat so proti oslabljenemu New Yorku izgubili, a kljub vsem zadržali sedmo mesto na Vzhodu.

Pri New Yorku sta zaradi težav s poškodbami manjkala Carmelo Anthony (hrbet) in Derrick Rose (koleno), a so gostje kljub vsemu skoraj vso tekmo vodili. Vročica se je sicer vrnila v zadnji četrtini, a so Knicksi vedno našli odgovor in se veselil zmage ter nekoliko otežili pot Miamija v končnico.

Knicksi so že ostali brez možnosti za preboj med osem najboljših v konferenci in so zato igrali povsem neobremenjeno. To je potrdil tudi Courtney Lee: “Nismo želeli razmišljati o čemer koli. Želeli smo le igrati sproščeno in se ob tem zabavati.” Lee je na koncu vpisal 20 točk, še boljši večer pa je pri gostih imel Kristaps Porzingis, ki jih je dosegel 22. Zajetno minutažo je dobil tudi Saša Vujačić, ki je tekmo začel v prvi peterki in v 36 minutah dal devet točk in dodal še sedem asistenc.

Pri gostiteljih so bili zaradi poraza vidno razočarani. Domači trener Erik Spoelstra je po tekmi povedal: “Nismo zadevali trojk, nismo igrali dobre obrambe, preprosto nismo našli formule za zmago.” Miami je predvsem odpovedal v zadnji četrtini, ko so njegovi igralci metali le 22 odstotno. Goran Dragić je bil z 22 točkami prvi strelec Miamija, branilec pa je vpisal tudi pet podaj. Po tekmi je povedal: “Ostajamo na mestih, ki vodijo v končnico, vemo pa, da šteje vsaka tekma.

Uslugo Vročici je napravil Toronto, ki je s 111:100 ugnal Indiano, ki ima povsem enak izkupiček kot Miami. Znova je blestel DeMar DeRozan, ki je dosegel kar 40 točk. Miami ima do konca rednega dela sezone težak razpored. Čaka jih še šest tekem, prav vsi nasprotniki pa so zaenkrat še v igri za končnico, ali pa so v njo že uvrščeni. V nedeljo na Florido prihaja Denver.

Počasi pa korak z mesti, ki zagotavljajo nadaljevanje sezone izgublja Detroit, ki je tokrat po podaljšku klonil v Milwaukeeju (105:108). Ključni trenutek srečanja je bila trojka Khrisa Middletona 40 sekund pred koncem, s katero so Bucksi povedli s 105:102. Svojo minutažo je dobro izkoristil Beno Udrih, ki je v 21 minutah prispeval 16 točk in osem asistenc.

Nič novega pa se ni zgodilo pri Oklahomi, kjer je Russell Westbrook vpisal že 39. trojni dvojček v tej sezoni. Eksplozivni branilec zdaj potrebuje le še dva, da izenači rekord Oscarja Robertsona iz sezone 1961/62. Tokrat je v svojo statistiko vpisal 32 točk, 15 skokov in 12 podaj, kljub temu pa je Oklahoma klonila, saj je bil San Antonio boljši s 100:95.

V še enem vročem obračunu večera je Golden State s 107:98 ugnal Houston. Gostitelji so uspeli zaustaviti Jamesa Hardna, ki je tokrat dosegel le 17 točk in dodal 12 skokov. Pri trenutno vodilni ekipi Lige NBA je bil s 24 točkami najboljši Stephen Curry.

Liga NBA, 31. marec:
TORONTO – INDIANA 111:100
DeRozan 40, Valančiunas 16 in 17 skokov; George 28.
CHARLOTTE – DENVER 122:114
Walker 21, Kaminsky 22; Jokić 26, 13 skokov in 10 podaj.

CLEVELAND – PHILADELPHIA 122:105
James 34, Irvin 24; Luwawu-Cabarrot in Holmes po 19.

BOSTON – ORLANDO 117:116
Thomas 35, Crowder 18; Gordon 32 in 16 skokov.

MILWAUKEE – DETROIT 108:105 – po podaljšku
Antetokounmpo 28 in 14 skokov, Middleton 25 in 10 skokov; Harris 23 … Udrih 16 (7/10 iz igre), 1 skok in 8 podaj v 21 minutah.

MEMPHIS – DALLAS 99:90
Conley 28, Randolph 22 in 12 skokov; Barea, Nowitzki in Matthews po 13.

NEW ORLEANS – SACRAMENTO 117:89
Cousins 37 in 13 skokov, Davis 19 in 12 skokov; McLemore 15.

MIAMI – NEW YORK 94:98
Dragić 22 (6/12 za dve, 2/5 za tri), 3 skoki in 5 podaj v 34 minutah, Whiteside 17 in 16 skokov; Porzingis 22, Lee 20 … Vujačić 9 (4/12 iz igre), 3 skoki in 7 podaj v 36 minutah.

OKLAHOMA – SAN ANTONIO 95:100
Westbrook 32, 15 skokov in 12 podaj; Leonard 28, Gasol 17.

UTAH – WASHINGTON 95:88
Hayward 19, Gobert 16 in 10 skokov; Beal 27.

GOLDEN STATE – HOUSTON 107:98