Aktualni prvaki v končnico po zaslugi Jamesa; Memphis še upa

Košarka 20. Maj 20217:38 0 komentarjev
Obračun med Lakers in Warriors je bil izenačen do konca. Foto: Guliverimage

Aktualni prvaki košarkarske lige NBA Los Angeles Lakers so v t. i. play-in tekmi s 103:100 premagali Golden State Warriors in si že priborili nastop v končnici. Bojevniki se bodo za zadnje mesto med najboljšimi osmimi pomerili z Memphisom.

Boj za sedmo mesto je ponudil obračun LeBron Jamesa in Stepha Curryja, po obračunu v mestu angelov pa se je bolj smejalo prvemu. Lakers so si namreč priborili sedmo vstopnico za končnico v zahodni konferenci, v četrtfinalu pa se bodo pomerili z drugim nosilcem, Sonci iz Phoenixa.

A izbranci Steva Kerra lahko obžalujejo izgubljeno priložnost, Warriors so namreč vodili celotno tekmo do začetka zadnje četrtine. Takrat so aktualni prvaki naredili delni izid 8:0 in pobegnili na šest točk prednosti (85:79). Po izenačenju na 93:93 smo gledali izenačen boj do konca, ki ga je s trojko 58 sekund pred koncem odločil prav James. Ta sicer z 22 točkami ni bil najbolj učinkovit pri svojem moštvu (dodal je še 11 skokov in 10 podaj), še boljši je bil drugi igralec udarnega dvojc, Anthony Davis. Ta je dosegel 25 točk in ujel 10 točk. Pri poražencih je bil najboljši Curry s 37 točkami, 21 jih je dodal Andrew Wiggins.

Golden State zdaj čaka tekma za zadnje, osmo mesto v končnici. Ekipa iz San Francisca se bo za zadnjo vstopnico za play-off pomerila z Grizliji iz Memphisa. Ti so v boju deveto- in deseto-uvrščene ekipe zahodne konference premagali San Antonio Spurs in Gregga Popovicha poslali na predčasne počitnice.

Grizliji so odlično začeli in po prvi četrtini vodili kar z 38:19, a je v drugih 12 minutah San Antoniu uspelo priti zraven, tako da je Memphis pred drugim polčasom vodil ‘zgolj’ s 56:49. Razlika sedmih točk je bila med moštvoma tudi po tretji četrtini (72:65). Ostroge so v zadnjem delu po košu DeMara DeRozana dobrih sedem minut pred koncem celo povedle (83:81), a zadnjo besedo je imel Memphis, ki je zmagal s 100:96. Za zmagovalce sta največ točk dosegla Dillion Brooks (24), 23 točk in kar 23 skokov je dodal litovski center Jonas Valančiunas. Pri Spurs, ki tako zaključujejo letošnjo sezono brez nastopa v končnici, je bil najučinkovitejši Derozan (20 točk), enako število je dal še Rudy Gay.