Beal in Westbrook popeljala Washington v končnico

Košarka 21. Maj 20217:29 0 komentarjev
Washington si je priboril zadnjo vstopnico za končnico na vzhodu. Foto: Guliverimage

Košarkarji Washingtona so v boju za zadnjo vstopnico za končnico v vzhodni konferenci odpihnili Indiano s 142:115. Wizards so po zaslugi Russlla Westbrooka in Bradleyja Beala napredovali med najboljših osem moštev prvič po treh letih, tam jih čaka prvi nosilec Philadelphia.

Prva četrtina je ponudila izenačen dvoboj med nasprotnikoma, ki sta v prvi tekmi t. i . play-in imela drugačen izkupiček. Wizards so v boju za sedmo mesto izgubili proti Bostonu s 100:118, Pacers pa so na drugi strani premagali deseti Charlotte in si zagotovili še zadnjo možnost za uvrstitev v play-off. Toda v drugi četrtini, ko je moštvo iz ameriške prestolnice naredilo delni izid 16:0 in povedlo s 50:34, je bilo upanja Indiane konec.

“Enostavno jim je steklo. Imajo dva elitna igralca, igrali so doma in ko dobijo potrebno samozavest, kot so jo proti nam v drugi četrtini, enostavno zadevajo v seriji in težko karkoli storiš,” je dejal Malcolm Brogdon, ki je bil s 25 točkami najboljši strelec pri Indiani. Za uspeh Washingtona sta po pričakovanju največ prispevala Russell Westbrook (18 točk, 15 podaj in 8 skokov) ter Bradley Beal (25 točk, 5 skokov). V tretji četrtini je prednost narasla že na trideset točk (98:68), najvišja razlika je bila celo 38 točk. Pacers so nato vendarle nekoliko znižali, končalo se je s 142:115.

Po besedah trenerja Wizards Scotta Brooksa je imel Westbrook pred tekmo zelo strasten govor, v katerem je dejal, da ne želi ostati brez nastopa v končnici. “Imeli smo težave in vsi so dvomili v nas. Morali smo se dvigniti, kar nam je uspelo,” je povedal Westbrook, najboljši igralec rednega dela v sezoni 2016/17. Zdaj ga čaka nov izziv, v prvem krogu končnice bo namreč Washington izzval prvega nosilca vzhoda Philadelphio 76ers. “Moramo ustvariti hrup,” je po tekmi dejal Beal. Indiana na drugi strani odhaja na počitnice, sezone je za Pacerse konec.