Dallas jezernike odpihnil z eksplozijo v tretji četrtini

Košarka 25. Dec 202222:12 > 26. Dec 2022 7:50 0 komentarjev

Božični dan v ligi NBA že tradicionalno prinaša izredno zanimive obračune. Luka Dončić je z Dallasom ugnal LeBrona Jamesa in Los Angeles Lakerse (124:115). Slovenski zvezdnik je dosegel 32 točk, 9 skokov in 9 asistenc. Na delu so bili številni največji zvezdniki lige, poleg Dončića in Jamesa, tudi Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokić in Jayson Tatum.

Na božični dan v ligi NBA se je ekipa Dallasa z Luko Dončićem pomerila z Los Angeles Lakers in LeBronom Jamesom. Mavericksi so zmagali s 124:115 in izboljšali svoj izkupiček v sezoni, sedaj imajo 18 zmag ob 16 porazih.

Dončić je znova presegel mejo 30 točk, tokrat jih je zbral 32, za spremembno od preteklih tekem, pa je tokrat lahko računal tudi na pomoč svojih soigralcev. Christian Wood je dosegel 30 točk , Tim Hardaway Jr. pa 26, skupaj je omenjena trojica dosegla več kot 70 % vseh točk Dallasa.

Dallas je začel izredno slabo, saj so v prvi četrtini zaostajali že s 23:9. Dallas je imel veliko odprtih metov, vendar metov enostavno niso zadeli. Do konca četrtine so se Teksašani sicer nekoliko vrnili, vendar so še vedno zaostajali z 28:21.

LeBron James je bil na parketu večino minut, ki jih je začetna peterica Dallasa preživela na klopi v drugi četrtini. V teh situacijah je naredil veliko razliko in imel pomembno vlogo pri tem, da so Lakersi v tem obdobju Dallas premagali s 26:22, zaradi česar so Dončić in druščina ob polčasu zaostajali s 54:43.

Po polčasu so Mavericksi uspeli močno pritisniti na obrambo Lakersov. Dallas je v tretjem delu izenačil rekord franšize po številu točk v eni četrtini (51) in Los Angeles premagal z osupljivo razliko 30 točk.

Dončić se je poigral z obrambo Jezernikov:

Lakersi so še naprej pogosto podvajali obrambo na Dončiću, a tokrat je Dallas z Woodom v glavni vlogi našel pot do košev. Grožnja, ki jo je Wood predstavljal za doseganje točk, je pogosto povzročila agresivno obrambno rotacijo, zaradi česar ni manjkalo priložnosti za iskanje odprtih strelcev. Po tako dominantni tretji četrtini, ki so jo odigrali košarkarji Dallasa, se Los Angeles ni več mogel vrniti.

Maverickse sedaj čaka tekma z New York Knicks. V American Airlines center se tako vrača Jalen Brunson, prvič odkar je kot prosti igralec zapustil Teksas.

Bostonu dvoboj vodilnih na vzhodu

Jayson Tatum je še petič zapored dosegel več kot 30 točk in z 41 točkami popeljal Boston do zmage nad Milwaukeejem s 139:118. Tatum in Jaylen Brown (29 točk) sta osmič v karieri skupaj dosegla 70 točk na tekmi. Tatum je dodal sedem skokov, pet asistenc in tri ukradene žoge, Boston pa je zmagal dve zaporedni tekmi.

Derrick White, Grant Williams in Al Horford so prav tako dosegli dvomestno število točk, Boston pa je za tri točke zadel 19 od 39 metov.

Giannis Antetokounmpo je dosegel 27 točk, Jrue Holiday 23, Brook Lopez 16, Milwaukee pa je doživel tretji zaporedni poraz. Antetokounmpo in Bobby Portis sta v statistiko vpisala po devet skokov, Holiday pa je prispeval tudi sedem asistenc.

Potem ko je Boston ob polčasu vodil le za eno točko, je Tatum v tretji četrtini dosegel 20 točk in Celticsom pomagal do prednosti 14 točk, kar je bilo na koncu dovolj za gladko zmago.

Jokić s predstavo za zgodovino

Zadnja tekma večera je bila končana šele ob 7.40 po slovenskem času, potem ko je Jamal Murray s košem v zadnjih sekundah rednega dela Denver proti Phoenixu izvlekel v podaljšek. Dodatnih pet minut igre je pripadlo domačim, pri katerih je bil znova fantastičen Nikola Jokić. Srbski center je vpisal kar 41 točk, 15 skokov in 15 asistenc! Vlatko Čančar pri zmagovalcih ni dobil priložnosti za igro.