Brata Ball prvič drug proti drugemu

Liga NBA 9. Jan 20219:06 > 10:01 0 komentarjev
Ethan Miller Getty Images Sport

Nočne obračune v ligi NBA je obeležil tudi prvi duel bratov Ball. Pomerila sta se edina brata, ki sta bila na naboru oba izbrana med prvimi petimi.

Uspešnejši je bil Charlotte LaMela Balla, ki je v New Orleansu slavil zmago s 118:110. Mlajšemu LaMelu je do trojnega dvojčka zmanjkala le ena podaja. Ob tem je v statistiko vpisal 12 točk in deset skokov. Lonzo je za poraženo moštvo prispeval pet točk. Prva strelca sta bila Zion Williamson v domači vrsti in Gordon Hayward pri Sršenih. Oba sta dala po 26 točk.

Boston je zmagal četrtič zapored, potem ko je bil na domačem parketu s 116:107 boljši od Washingtona. Znova sta bila izvrstna Jayson Tatum in Jaylen Brown, ki sta skupaj dosegla 59 točk. Tatum je bil prvi strelec domače vrste z 32 točkami. Celticsi so v tretji četrtini povedli za 28, toda dobrih sedem minut pred koncem je razlika znašala le še štiri točke.

Pravočasno so odgovorili in preprečili preobrat. Gostom ni pomagalo niti 41 točk Bradleyja Beala, ki je sicer s 35 točkami v povprečju prvi strelec lige. Kelti so igrali brez Tristana Thompsona, Branta Williamsa in Roberta Williamsa, ki bodo zaradi koronavirusa odsotni teden dni.