Čančar aktiven pri zmagi nad Wizards, Dončić plesal na klopi

Košarka 14. Dec 20215:28 > 8:10 1 komentar
Vlatko Čančar
Bo Vlatko Čančar dobil več priložnosti? Foto: AP Photo/David Zalubowski

Oba kluba v ligi NBA s slovenskima košarkarjema sta bila sinoči uspešna. Dallas Mavericks so tokrat brez Luke Dončića gladko (120:96) premagali Charlotte Hornets, medtem ko je Vlatko Čančar sodeloval pri zmagi Denverja nad Washington Wizards (113:107). Nuggets so v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo +21.

Slovenski krilni igralec Vlatko Čančar je ob zmagi Denverja nad Washingtonom vpisal 5 točk, podajo in blokado.

Primorec je zadel 3 od štirih metov iz igre, se proslavil tudi z zadeto trojko, vendar na parketu preživel zgolj dobrih osem minut. Za ekipo Nuggets je v polnem sijaju zablestel srbski zvezdnik Nikola Jokić, ki je statistični list izpolnil s 28 točkami, 19 skoki in 9 podajami.

Tudi pri gostih iz prestolnice je bil prvi strelec Evropejec – nekdanji član Olimpije Davis Bertans je zbral 21 točk. Naslednji izziv Denver čaka v noči na četrtek, ko bo doma gostil zasedbo Minesotta Timberwolves.

Druga zaporedna brez Luke

Dallas Mavericks so še drugič zapored dosegli zmago brez poškodovanega Luke Dončića, ki ima otečen levi gleženj.

Tokrat so si žrtev poiskali v Charlotte Hornets in sršene porazili z gladkih 120:96. Dallas je v American Airlines Centru srečanje v svoj prid praktično odločil že v prvem polčasu, ki so ga telički dobili za 27 točk (70:43).

Prvi strelec srečanja je bil ob Dončićevi odsotnosti tokrat Kristaps Porzingis (24 točk in 13 skokov), izkazali pa so se še Trey Burke (22 točk), Tim Hardaway jr. (19 točk) in Dorian Finney-Smith (15 točk).

Prvi zvezdnik ekipe Luka Dončić je soigralce glasno spodbujal s klopi in ob uspešnem zaključevanju centra Bobana Marjanovića takole razposajeno zaplesal:

Naslednje srečanje Dallas igra v noči na četrtek, ko na domačem parketu gostijo prvega zvezdnika lige LeBrona Jamesa in njegove Los Angeles Lakers. Nastop Dončića je vprašljiv.

Štiri v vrsto za Cleveland

V vzhodni konferenci je bil pod drobnogledom obračun med aktualnimi prvaki iz Milwaukeeja ter Boston Celtics. Tekmo je zaznamoval izjemen učinek prvega zvezdnika Celtics, Jasona Tatuma. Ta je zbral kar 42 točk in Boston popeljal do 14. zmage v sezoni (117:103).

Bucks, za katere je Giannis Antetokounmpo zbral 20 točk in 8 skokov, na vzhodu držijo drugo mesto, takoj za vodilnim Brooklynom. Še četrto zaporedno zmago so vpisali Cleveland Cavaliers, ki so doma s 105:94 porazili Miami in se zavihteli že na 5. mesto vzhodne konference.

Pri “konjenici”, ki še zmeraj igra brez poškodovanega Colina Sextona, se je izkazal veteran Kevin Love s 23 točkami. Enak točkovni učinek je imel pri moštvu s Floride P.J. Tucker.