Čančar ob odsotnosti Jokića zablestel proti Oklahomi

Liga NBA 15. Okt 20216:32 > 7:04 2 komentarja
Vlatko Čančar
Bo Vlatko Čančar dobil več priložnosti? Foto: AP Photo/David Zalubowski

Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar se je na pripravljalni tekmi Denverja proti Oklahoma Cityju izkazal z 12 točkami, štirimi skoki in asistenco. Ob zmagi moštva iz Kolorada po podaljšku (113:107) je Primorec na parketu prebil kar 34 minut.

V ZDA gre pripravljalno obdobje pred začetkom nove sezone najmočnejše profesionalne košarkarske lige počasi proti koncu.

Ekipe pilijo formo pred otvoritvijo sezone 2021/2022, Denver Nuggets so se tokrat v Pepsi Centru pri Oklahomi izkazali s široko klopjo. Priložnost za igro je dobilo enajst igralcev, ki so si dokaj enakomerno porazdelili točkovno bero, priložnosti ni dočakal le Argentinec Campazzo.

Po 48 minutah je bil rezultat poravnan na 102, zato sta ekipi odigrali še podaljšek, kjer pa so bili boljši gostje. Čančar je ob že omenjeni statistiki dodal še eno ukradeno in dve izgubljeni žogi, med drugim je zadel tudi tri mete za tri.

Najboljši strelec zmagovalne ekipe je bil tokrat 22-letni Markus Howard z 31 točkami, pri domačih pa se je izkazal Srb Aleksej Pokuševski (22 točk). Prvi zvezdnik Denverja, Nikola Jokić, je srečanje preventivno izpustil zaradi otečenega gležnja.

Nuggets sezono začenjajo prihodnji teden, ko v noči na petek gostujejo pri Phoenix Suns.