Alarm v Dallasu: Luka Dončić se drži za glavo (VIDEO)

Košarka 6. Mar 20246:26 3 komentarji
Luka Dončić
Luka Dončić Foto: Profimedia

Zdaj je jasno kot beli dan. Dallas je v hudi krizi. To je v noči na sredo potrdila tudi Indiana, ki je Teksašane v gosteh razbila s 137:120. Domačega poraza Dallasa ni mogel preprečiti niti Luka Dončić, ki je pri novem porazu svoje ekipe vpisal trojni dvojček - 31 točk, 10 skokov in 11 asistenc.

Dallas je izgubil še petič na zadnjih šestih tekmah, kar le govori o tem, da so Teksašani v hudi krizi. Prvi polčas proti Indiani je bil še kolikor toliko, v tretjini pa so domači povsem razpadli in predali orožje.

Indiana je tretjo četrtino dobila s kar 32:18, če dodamo še štiri točke naskoka iz prvega polčasa, je Dallasu pobegnila za 18 in prednost brez večjih težav zadržala vse do konca srečanja  v Dallasu. Na koncu je na semaforju kazalo 137:120 v prid gostov.

Nov trojni dvojček premalo

Novega poraza Teksašanov ni mogel preprečiti niti Luka Dončić, ki se je v 43 minutah, ki jih je preživel na terenu, dosegel 39 točk. Iz igre je metal polovično, 15/30, za tri točke le 4/13. Za novega trojnega dvojčka je dodal še 10 skokov in 11 asistenc, izgubil pa je tudi pet žog daleč največ na tekmi.

Frustracije Luke Dončića:

Pri Dallasu je odpovedal Kyrie Irving, ki je z igre metal 8/19 za svojih 23 točk, edina ki si pri Dallasu zaslužita pozitivno oceno pa sta novinca P.J. Washington z 20 točkami in Daniel Gafford s 16 točkami. “Ne vem, kaj se dogaja. Vse skupaj me preseneča, a nekaj bo treba spremeniti, moramo biti boljši,” je po novem porazu dejal razočarani Dončić.

Najlepše akcije Luke Dončića proti Pacers:

Pri Indiani mejo 10 točk preseglo devet košarkarjev

To so bili edini košarkarji, ki so pri Dallasu presegli mejo 10 točk, pri gostih je bilo takih kar devet. Največ, 20 točk je dosegel Myles Turner, eno manj pa Tyrese Haliburton, ki je dodala še 11 asistenc. Za nameček je Indiana zasenčila domače v njegovem orožju, pri metu za tri. Zadela je pet trojk več – 13 vs. 18. Obe ekipi sta vrgli 39 trojk.

Dallas s 34 zmagami in 28 porazi zaseda osmo mesto na zahodu, a za petami so mu tako LA Lakers kot tudi Golden State Warriors.

Dallas bo ponovno na delu v noči na petek, ko bo na tretji zaporedni domači tekmi gostil Miami.