Dallas na krilih izjemnega Dončića ohladil vroča Sonca

Košarka 6. Dec 20225:01 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so še na drugi zaporedni tekmi povsem nadigrali svojega nasprotnika. Po zmagi v New Yorku so Mavericksi tokrat slavili v domači dvorani, kjer so odpravili Phoenix s 130:111. Luka Dončić je ob zmagi svoje ekipe prispeval 33 točk, 6 skokov in 8 asistenc.

Potem ko so košarkarji Dallasa na prvi letošnji tekmi proti Phoenixu zapravili prednost 22 točk, so v tokratnem povratnem srečanju v American Airlines Centru znova hitro povedli, a tokrat to prednost tudi ohranili do konca. Prav na tekmo proti Sunsom so Mavericksi vstopili z nekaj zagona, saj so v New Yorku proti Knicksom zadeli kar 24 metov za tri točke. Tudi košarkarji Phoenixa so v zadnjem obdobju v dobri formi, saj so pred današnjim porazom dobili sedem od zadnjih osmih tekem.

Z drugo zaporedno zmago se je Dallas prvič po skoraj dveh tednih prebil na pozitivno razmerje zmag in porazov (12 zmag, 11 porazov). Sunsi so izgubili še osmič letos. Z zmago so Mavericksi prekinili tudi niz desetih porazov v rednem delu sezone proti Sunsom, ki se je začel 29. novembra 2019.

Luka Dončić, ki mu v četrti četrtini tega dvoboja ni bilo treba igrati, je tekmo končal s 33 točkami ob metu iz igre 12/20, od tega 4/9 za tri točke. V 29 minutah igre je v statistiko dodal še šest skokov in razdelil osem asistenc. Dončić se je izkazal tudi v obrambi, saj je večer končal z dvema blokadama in eno ukradeno žogo.

Spencer Dinwiddie je kljub temu, da je iz igre zadel le 5 od 15 metov, za Dallas dosegel nekaj pomembnih košev in vpisal 21 točk. Pri Dallasu so še štirje igralci dosegli dvomestno število točk: Christian Wood (18), Tim Hardaway Jr. (17), Josh Green (16) in obetavni novinec Jaden Hardy (10).

Hardy, ki je v soboto v New Yorku dosegel prve točke v NBA v svoji karieri, je proti Sunsom dosegel 10 točk v samo dveh minutah igre. Iz igre je zadel štiri od petih metov in pokazal, zakaj je v tej sezoni najboljši strelec teksaške ekipe Legends v Ligi G.

Košarkarji Dallasa se bodo sedaj odpravili v Kolorado, kjer se bodo pomerili z Denver Nuggetsi. Aktualni dvakratni MVP Nikola Jokić v tej sezoni proti Dallasu še ni igral.