Nov izjemen večer Luke Dončića, ki je vse bolj resen kandidat za MVP (VIDEO)

Košarka 23. Feb 20246:26 0 komentarjev
Luka Dončić Dallas

Slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić ostaja vroč tudi po tekmi vseh zvezd v Indianapolisu. Pred domačimi gledalci je z novo izjemno predstavo Dallas popeljal do sedem zmage zapored. Zvezdniškemu Phoenixu je pri zmagi 123:113 je nasul 41 točk in le potrdi, da je trenutno najbolj vroč košarkar v ligi NBA.

Dallas je po nekaj dnevnem počitku spet zavihal rokave. Pred domačimi gledalci je gostil zvezdniški Phoenix. Sonca so prvi polčas dobile s 63:60, v drugem delu pa niso mogli več slediti Teksašanom, ki so z ekipno igro brez večjih težav prišli do sedme zmaga zapored (123:113).

Prvi mož Dallas je bil kdo drug kot Luka Dončić, ki je v 38 minutah na igrišču dosegel 41 točk. Iz igre je metal 14/27, za tri točke odličnih 6/11, sijajnemu strelskemu izkupičku pa je dodal še 11 asistenc, za nov trojni dvojček pa mu je zmanjkal en skok (9).

Najlepše akcije Luke Dončića proti Phoenixu:

Odličen je bil tudi Kyrie Irving, ki se je ustavil pri 29 točkah, blestel predvsem pri metu izza črte (5/8), pri gostih pa je bil s 35 točkami najboljši Devin Booker, Kevin Durant pa je dosegel 23 točk.

“Bila je težka tekma, a zmagali smo sedmič zapored. Verjamemo vase, vsi si stojimo ob strani. V ekipi vlada odlično vzdušje, verjamem, da bomo nadaljevali v tem ritmu,” je po novi zmagi dejal impresivni Dončić, ki je eden glavnih kandidatov za nagrado MVP rednega dela. Ne samo, da navdušuje celotno sezono, njegov Dallas po novem tudi zmaguje in melje vse pred sabo. Zagotovo je tudi ekipni uspeh tisti, ki v tem pogledu dviguje delnice izjemnega Ljubljančana.

Odlična forma se pozna tudi na lestvici

Dallas je zdaj pri 33 zmagah in 23 porazih, s čimer se je točkovno poravnal s Phoenixom. Imajo le še zmago manj kot Pelikani, ki so trenutno na petem mestu zahodne konference.

Dončić in kompanija bodo ponovno na delo v nedeljo zvečer, ko bodo ob 23. uri po srednjeevropskem času gostovali pri Indiani.