Dallas brez Dončića prekinil dolgoletno sušo v Utahu

Košarka 22. Apr 20224:35 > 7:36

Ko je Dallas nazadnje zmagal v Salt Lake Cityju, Luka Dončić sploh še ni igral v ligi NBA. Več kot šest let je že minilo od zadnje zmage Mavericksov na gostovanju pri Utahu. Toda varovanci Jasona Kidda so prikazali izjemno predstavo predvsem v prvem polčasu in čeprav so se vmes košarkarji Utaha povsem vrnili, so mirno kri ohranili predvsem Teksašani, ki so tekmo na koncu dobili s 126:118. Za epsko vrnitev so poskrbeli košarkarji Memphisa, ki so dvakrat izničili zaostanek 25 točk in na koncu slavili zmago. Golden State pa po novi zmagi proti Denverju vodi že s 3:0 v seriji.

Odsotnost Luke Dončića znova ni ustavila Dallasa, ki so v Vivint Areni z zmago 126:118 v prvem krogu končnice NBA prevzeli vodstvo v seriji proti Utahu z 2:1.

Jazz so ob polčasu zaostajali že za 17 točk, a se jim ni uspelo vrniti, potem ko so se v zadnji četrtini manj kot sedem minut pred koncem približali le na točko zaostanka. Zaključek so bolje odigrali gostje.

Najprej je bil dvakrat natančen Spencer Dinwiddie, ki je sicer kar deset od svojih 20 točk vpisal v zadnjem delu. Nato je šest zaporednih točk dosegel Jalen Brunson ter Dallas popeljal do 113:104. Svoj delež je prispeval tudi Dorian Finney-Smith, ki je slabi dve minuti pred koncem zadel trojko za +10, ki je dokončno odločila dvoboj.

Vrhunci tekme Utah – Dallas:

Donovan Mitchell se je po vnovičnem slabem prvem polčasu vrnil v igro in po odmoru dosegel 28 točk, tekmo pa končal z 32 točkami. Pri Mavsih je bil prvi strelec znova Brunson, ki je vpisal 31 točk, dodal je še pet asistenc in ob tem le eno žogo izgubil ter tako ostaja prvo ime tega obračuna.

Prvi zvezdnik Dallasa Luka Dončić naj bi se po poškodbi vrnil na četrti tekmi v soboto zvečer, poroča Marc Stein: “Dončić je ta teden zelo napredoval v vračanju po poškodbi leve mečne mišice in je vključen v vse več aktivnosti, a se je Dallas odločil, da počaka do četrte tekme serije.”

Zgodovinska vrnitev Memphisa

Včasih v košarki preprosto nikoli ne veš, kaj se bo zgodilo — to pomeni, da kljub vodstvu Minnesote s 26 točkami na začetku druge četrtine nismo smeli odpisati košarkarje Memphisa. Tudi ko so Timberwolvesi tretjo četrtino začeli z delnim izidom 28:10 in 3:10 pred koncem tretje četrtine vodili za 25 točk, je bilo to še vedno premalo za končno zmago.

Grizliji so se vsakič znova izkopali iz luknje, kot to zna le medved. V četrti četrtini so z delnim izidom 21:0 utišali navijače v Target Centru in to je gostom dalo vse upanje in zagon, ki so ga potrebovali. Memphis je na poti do zmage s 104:95 odlično zaključil tekmo. To je največja vrnitev v končnici v zgodovini franšize Memphisa.

Ja Morant ni imel najboljšega strelskega večera, kljub temu pa je dosegel prvi trojni dvojček v končnici za Memphis. Odlično so zaključek tekme odigrali njegovi soigralci, predvsem Desmond Bane in Brandon Clarke, in pomagali Grizlijem pri eni najboljših vrnitev v zgodovini končnice lige NBA. Minnesota bo imela priložnost, da se na četrti tekmi vrne v igro in poravna izid v seriji, vendar po današnji zmagi se zdi, da ima Memphis samozavest in zagon na svoji strani.

Bojevniki tik pred “metlo”

Golden State Warriors so s 118:113 slavili na prvi tekmi v Denverju in tako v seriji povedli s 3:0. Odločile so zadnje minute, gostje so po izidu 111:109 v korist Denverja tekmo sklenili z delnim nizom 9:2 ter so tako na pragu napredovanja.

V vsej zgodovini lige NBA se še nobeni ekipi od 143 ni uspelo vrniti po zaostanku z 0:3.

Nikola Jokić je bil s 37 točkami prvi strelec tekme, dodal je še 18 skokov, a to ni bilo dovolj. Na drugi strani sta po 27 točk vpisala Stephen Curry in Jordan Poole.

Liga NBA, končnica

Petek, 22. april:

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies 95:104 (39:21, 12:23, 32:23, 12:37) /1:2/
Russell 22, Edwards 19; Bane 26, Clarke 20.

Utah Jazz – Dallas Mavericks 118:126 (20:27, 31:41, 40:29, 27:29) /1:2/
Mitchell 32, Bogdanović 24; Brunson 31, Dinwiddie 20.

Denver Nuggets – Golden State Warriors 113:118 (32:34, 27:35, 30:18, 24:31) /0:3/