Dallas pozdravil navezo LuKayrie, a Volkovi pokvarili zabavo

Košarka 14. Feb 20236:48 0 komentarjev
Dončić Irving

Luka Dončić in Kyrie Irving sta prvič skupaj v dresu Dallasa nastopila v domači dvorani. Kljub odličnemu izkupičku obeh zvezdnikov (69 od 121 točk) pa se je v American Airlines Areni smejalo gostom iz Minnesote, ki so iz Teksasa odnesli dve točki (124:121). Poražen je bil tudi Goran Dragić s Chicagom, medtem ko je Vlatko Čančar prispeval deset točk za zmago Denverja nad Miamijem.

Navijači Dallasa so nestrpno pričakovali debi zvezdniškega dvojca Luka Dončić-Kyrie Irving na domačem parketu. Po neuspešnem debiju v noči na nedeljo, ko so Mavericks ob vrnitvi Luke po poškodbi izgubili v Sacramentu (133:128 po podaljšku), pa jo je teličkom tokrat zagodla Minnesota.

V American Airlines Areni so Volkovi prvo četrtino dobili za deset točk, po izenačenem drugem delu pa so do odločilne prednosti prišli od 24. do 36. minute. V tretji četrtini so namreč gostje pobegnili na največ 26 točk razlike, kar pa je bilo kljub divjemu lovu na koncu premalo za uspešno vrnitev Dallasa.

Kyrie Irving je 26 od svojih 36 točk dosegel v zadnjih dvanajstih minutah, odličnemu izkupičku je dodal še pet skokov in šest asistenc. S tem je bil prvi strelec tekme, za tri točke je presegel slovenskega zvezdnika Luko Dončića, ki je 33 točkam dodal še 12 skokov in šest asistenc. Z 69 točkami je branilska dvojica Mavericksov dosegla več kot polovico točk svoje ekipe, a zmaga je odšla v Minnesoto (124:121). Največ zaslug za to ima Anthony Edwards (32 točk in pet skokov), pri čemer je še pet košarkarjev Volkov doseglo dvomestno število točk. Pri Dallasu je bil poleg omenjenih takšen le še Christian Wood (24).

Kljub porazu je bil Dončić navdušen nad predstavo novega zvezdniškega soigralca: “Bil je neverjeten. Na klopi smo se spogledovali in se spraševali, kako mu lahko to uspeva. Res je bil vroč,” je dejal Dončić in dodal: “Jasno pa je, da le z napadom ne bomo osvojili naslova.”

Trener Dallasa Jason Kidd je po tekmi povedal: “Iskala sta najboljšo rešitev za zaključni met. Naslednja naloga bo ugotoviti, kdo naj izpelje tovrstno akcijo. Za to pa bomo potrebovali še nekaj časa. Ko se bosta ujela, ju bo užitek gledati.”

Na novinarsko konferenco po tekmi je prišel tudi Irving, ki je povedal, da mu je žal za poraz: “Umiriti moram čustva. Bilo je divje. Hotel sem metati na koš, vendar nisem prišel do odprtega meta. Škoda, saj sem res užival v tekmi in skušal ekipo pripeljati do zmage.”

Čančar na parketu skoraj pol ure

Dallas je kljub porazu ostal na petem mestu zahodne konference, kjer ima zdaj enak izkupiček kot Los Angeles Clippers mesto nižje (31-28). Vrsta Jasona Kidda bo naslednjič na delu v noči na četrtek (ob 3. uri po slovenskem času), ko bodo gostovali pri Denver Nuggetsih Vlatka Čančarja.

Ta je sinoči prispeval pomemben delež k zmagi svojega moštva v Miamiju. Slovenec je v 28 minutah na parketu dosegel 10 točk, pet skokov in šest asistenc. Prvo ime je bil pričakovano Srb Nikola Jokić, ki je bil ob zmagi s 112:108 blizu trojnega dvojčka. Ob 27 točkah in 12 skokih sta mu za to zmanjkali le dve asistenci. Denver zanesljivo ostaja vodilna ekipa Zahoda (40-18).

Vlatko Čančar

Biki neuspešni doma

Manj uspešen večer pa je za tretjim Slovencem v ligi NBA Goranom Dragićem. Njegov Chicago je doma izgubil proti Orlandu (91:100), nekdanji kapetan slovenske reprezentance pa je v dobrih enajstih minutah na parketu dosegel dve točki in eno asistenco. Biki so trenutno na 11. mestu Vzhoda, a imajo s tekmo več poraz več od desetega Washingtona. Naslednjič bodo prav tako na delu v noči na četrtek, ko bodo gostovali v Indiani.