Dallas spet boljši od prvakov, Dončić z dvojnim dvojčkom

Liga NBA 25. Apr 20217:07 > 7:18 0 komentarjev
Luka Dončić
Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Košarkarji Dallasa so drugič zapored premagali LA Lakers in se močno približali petemu mestu v zahodni konferenci. Slovenski zvezdnik ekipe teličkov, Luka Dončić, je dosegel takoimenovani "double-double".

Dallas je v drugem delu uspel velik preobrat (108:93). Končnico so Mavericksi dobili kar z 19:4.  Dončić je prispeval 18 točk, 13 podaj in 8 skokov. Tokrat v kadru zaradi poškodbe gležnja ni bilo Kristapsa Porzingisa.

Slovenski košarkar je v drugem polčasu sijajno razigral soigralce. Dwight Powell je v zadnji četrtini z zabijanjem končal akcijo po podaji slovenskega zvezdnika kar štirikrat. S 25 točkami je bil Powell igralec tekme, zgrešil je le en met iz igre (11/12).

Lakersi bodo še dva tedna igrali brez LeBrona Jamesa, ki je tokrat znova zelo zavzeto spodbujal soigralce. Manjkala sta tudi Kentavious Caldwell Pope (29 točk, 6 trojk na četrtkovi tekmi proti Dallasu) in Montrezl Harrell, ki odlično igra obrambo.

Najboljši strelec pri aktualnih prvakih je bil Ben McLemore, ki je zadel šest trojk. Zbral je 20 točk. Anthony Davis se je vrnil v četrtek, potem ko je izpustil 30 tekem, a še ni ujel pravega ritma. Tokrat je bil na parketu 28 minut, zgrešil je kar 14 metov (5/19), tudi vseh šest za tri točke.

Po uspešni noči se je Dallas LA Lakers približal na le eno zmago zaostanka in če bi bilo rednega dela sezone konec danes, bi se telički izognili “play-in” turnirju.

Miami brez “Gogija” do 32. zmage

Miami je sinoči ugnal Chicago s 106:101. Goran Dragić je počival zaradi bolečin v desnem kolenu. Manjkala sta tudi Victor Oladipo in Tyler Herro, medtem ko je pri čikaških bikih manjkal poškodovani zvezdnik Zach LaVine.

Miami je v drugi četrtini vodil že za 24, a so se gostje približali in ogrozili zmago. Coby White je z zabijanjem v zadnji minuti znižal na 103:101, Kendrick Nunn je nato zadel oba prosta meta, Garrett Temple pa je zgrešil trojko in zmaga je ostala doma.

Štirje košarkarji Miamija so presegli 20 točk. Duncan Robinson je zadel sedem trojk. Najboljši strelec tekme je bil White z 31 točkami, Nikola Vučević jih je dodal 26. V ponedeljek se bosta ekipi še drugič pomerili v American Airlines Areni.

Vlatko Čančar je ob zmagi Denverja nad Houstonom odigral stransko vlogo. V štirih minutah je zgrešil met za tri in vpisal dva skoka, se je pa zato izkazal njegov soigralec Michael Porter Jr., ki je dosegel kar 39 točk.