Dallas trepeta, bo Dončić nared za končnico?

Košarka 11. Apr 20229:24 > 10:00 0 komentarjev

Dallas je dobil zadnjo tekmo rednega dela sezone proti San Antoniu, a po srečanju je vzdušje vse prej kot pozitivno. Luka Dončić si je namreč poškodoval levo mečno mišico.

Luka Dončić je parket zapustil dve minut in pol do konca tretje četrtine. Šel je v prodor v raketo, podal navzven proti Reggiju Bullocku, nato pa zašepal in zapustil parket. Nanj se ni več vrnil, njegovi soigralci pa so tekmo uspeli pripeljati do konca in jo dobiti z rezultatom 130:120. Poškodoval si je levo mečno mišico.

Iz ZDA poročajo, da Dončićeva poškodba ni hujše narave. Obstaja optimizem, da bi se lahko 23-letnik hitro vrnil. Dallas prva tekma končnice čaka v soboto ob 19. uri po našem času, ko na domačem parketu gostijo prvo tekmo serije proti Utahu. Soigralec Luke Dončića Jalen Brunson ostaja optimističen: “Verjamem, da bo Luka pripravljen. Je izjemno tekmovalen.”

Dolžina okrevanja poškodbe je odvisna od resnosti poškodbe. Če ta ni hujše narave, bi Dončić lahko okreval že po tednu dni, v primeru težje poškodbe pa od tri do šest tednov. V najslabšem primeru je zanj sezone že konec. Več podrobnosti o bo znano v naslednjih dneh. Zaradi podobne poškodbe je bil na primer Rudy Gobert v letošnji sezoni odsoten tri tedne.