Dinwiddie in Brunson odlično nadomestila Dončića

Košarka 24. Mar 20226:26 > 6:46 0 komentarjev

Teksaški derbi v ligi NBA med Dallasom in Houstonom je pripadel ekipi Mavericks (110:91). Luka Dončić zaradi otečenega gležnja ni igral, imata pa zato odlično tekmo za seboj Spencer Dinwiddie in Jalen Brunson. Dallas je na zadnjih 21 tekmah v domači dvorani American Airlines Centre zbral kar 17 zmag.

Dvojec je Houstonu skupaj natresel 54 točk, Dinwiddie je v statistiko vpisal 26 točk, 4 skoke in 6 asistenc, Brunson pa nosi status prvega strelca tekme z 28 točkami.

Pri gostih je največ točk zbral Turek Alperen Şengün, ki se lahko pohvali tudi z dvojnim dvojčkom (14 točk in 11 skokov). Rakete so v teksaškem duelu vztrajale zraven do polčasa, ga celo dobile za točko, drugi polčas pa je bil povsem v znamenju Dallasa. Tretjo in zadnjo četrtino so varovanci Jasona Kidda dobili za 20 točk.

Naslednje srečanje Luko Dončića (če bo nared) in soigralce čaka v noči na soboto ob 1. uri zjutraj po slovenskem času, ko gredo v goste k Minnesota Timberwolves.

Goran Dragić, ki ga sinoči ni bilo v postavi, se z Brooklyn Nets krčevito bori za to, da bi se pred zaključkom rednega dela vzhodne konference izognili dodatnim kvalifikacijam.

Skupnih 78 točk premalo

Tokrat so mrežice kljub izdatni pomoči Kevina Duranta in Kyrieja Irvinga klonile v Memphisu. Grizliji so slavili 132:120, pa čeprav je Brooklynu uspel lep povratek po zaostanku za 18 točk. Tretjo četrtino so na krilih omenjenega dueta dobili za 15, v zadnji pa povsem popustili.

Irving je srečanje zaključil pri 43 točkah, Durant jih je dodal 35 in še 11 skokov, vendar je ta učinek bolj slaba uteha ob porazu proti ekipi, ki v postavi niti ni imela svojega prvega zvezdnika Ja Moranta.

Mrežice zdaj potujejo na jug Floride, kjer se bodo v noči na nedeljo pomerili z Miami Heat. Goran Dragić naj bi bil proti svoji bivši ekipi nared, saj se ubada le z blago poškodbo levega kolena.