Dobili nov dokaz, kako pomemben je Luka Dončić

Košarka 17. Nov 20226:46 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so v letošnji Ligi NBA zabeležili še šesti poraz. Brez Luke Dončića, ki mu je trener namenil počitek, so bili na domačem terenu prekratki tudi proti najslabši ekipi v ligi Houston Rockets. Ponoči sta bila aktivna Goran Dragić in Vlatko Čančar. Gogi je s Chicagom visoko izgubil proti New Orleansu, Denver pa je po tesni končnici moral priznati premoč New Yorku.

Mavericks so po tem, ko so po prvi četrtini izgubljali za tri točke (28:31), sredi druge tretjine povedli za devet (51:42), zanimivo pa je, da se je potem domačim povsem ustavilo. Do konca prvega polčasa niso več zadeli, rakete pa so z delnim izidom 15:0 odšle na odmor s prednostjo 57:51.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali tekmo nihanj. Ne eden na drugi ni blestel, vseeno pa je Houston na koncu dokaj zanesljivo zmagal in prišel šele do svoje tretje zmage v sezoni, s čimer se je izenačil z letos brezzobimi LA Lakers.

Vrhunci tekme med Dallsom in Houstonom:

Pri Dallasu sta bila točkovno najboljša rezervista Tim Hardaway Jr. z 28 točkami, Chris Wood je dosegel dve manj, od članov začetne postave Dallasa pa je bil z devetimi točkami najboljši Spencer Dinwiddie. Prvo pravo priložnost je pri Dallasu dobil Facundo Campazzo, igral je skoraj 23 minut, a iz sedmih poskusov iz igre zadel le eno trojko, dodal je še pet asistenc.

Pri gostih je kar sedem košarkarjev doseglo 10 točk ali več, največ, 17, Jalen Green. Boban Marjanović, ki se je pred tekmo lepo pozdravil z nekdanjimi soigralci, tudi z velikim prijateljem Luko Dončićem, ni dobil priložnosti.

Marjanović in Dončić sta se lepo pozdravila. Foto: Profimedia

Klonila tudi Dragić in Čančar

Dallas je na 14 tekmi sezone ob osmih zmagah zabeležil šesti poraz. Naslednja tekma Dallasa je na sporedu v petek, ko v goste prihaja Denver s Čančarjem. Tokrat so zlata zrna v domači dvorani s 103:106 izgubila proti New York Knicks. Čančar je odigral devet minut tekme, v tem času pa zbral dve točki in dva skoka.

Brez zmage je ostal tudi Dragić. Njegovi biki so gostovali pri pelikanih, ki so morali igrati brez zvezdnika Ziona Williamsona. Kljub temu so gladko prišli do tretje zaporedne zmage.

Dragić je za goste, ki so nanizali še tretji poraz zaporedoma, odigral 20 minut in v tem času zbral šest točk, dva skoka, sedem podaj in dve izgubljeni žogi.

Naslednja tekma bike čaka v petek, ko bodo gostili Orlando Magic. Košarkarji Orlanda so tokrat s 108:126 izgubili proti Minnesoti.