Dončić dosegel 44 točk, a zgrešil trojko za podaljšek

Liga NBA 15. Feb 20217:13 > 7:17 0 komentarjev
Luka Dončić
AP Photo/Tony Gutierrez

Luka Dončić je bil na dobri poti, da še izboljša svoj najboljši strelski izkupiček v Ligi NBA, vendar je tri sekunde pred koncem obračuna proti Portlandu zgrešil trojko za podaljšek.

Portland je slavil s 121:118 in končal niz štirih zaporednih zmag Dallasa. Luka Dončić je dosegel 44 točk, devet podaj in sedem skokov. Ljubljančan je dosegel pet trojk, zgrešil je samo en prosti met (11/12) in postavil nov klubski rekord, saj je 14-krat zapored presegel mejo 25 točk. Do sedaj sta imela rekord v svojih rokah Mark Aguirre (v sezoni 1983/84) in Dirk Nowitzki (2005/06), ki sta sta 13-krat zapored presegla 25 točk. Kristaps Porzingis je dodal 18 točk in osem skokov.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Damian Lillard, ki je ob 34 točkah zbral tudi 11 podaj, Gary Trent je dodal 17 točk.

Teksačani so znova razočarali predvsem z igro v obrambi, samo v tretji četrtini so Portlandu dovolili 45 točk. Gostje so še pet minut pred koncem vodili s 112:101, a jih je Dallas uspel ujeti in po zaslugi trojke Doriana Finneyja-Smitha tudi izenačil na 116:116. Na drugi strani je trojko zadel Lillard, sledil je natančan met Dončića, nato pa je za Portland nove točke dosegel Derrick Jones. Do konca je ostalo še sedem sekund. Po pričakovanjih je do žoge prišel Dončić, ki je metal iz leve strani povsem neoviran, toda žoga ni želela skozi obroč.

Zelo sem razočaran. Moram prevzeti odgovornost, moral bi zadeti odprt met,” je bil nezadovoljen Dončić.

Denver je s 122:105 odčital lekcijo prvakom iz vrst LA Lakersov. Jamal Murray je dosegel 25 točk, Nikola Jokić je blestel s 23 točkami, 16 skoki in 10 podajami, Vlatko Čančar pa je v šestih minutah k zmagi prispeval šest točk in tri skoke. Pri jezernikih je bil z 22 točkami, 10 skoki in devetimi podajami najboljši LeBron James.