Triler v Dallasu, Dončić zgrešil met za podaljšek

Košarka 5. Mar 202321:20 > 06. Mar 2023 6:38

Phoenix Suns so na gostovanju ugnali Dallas Mavericks s 130:126. Luka Dončić je na tekmi, ki je spominjala na tiste v končnici, dosegel 34 točk, 9 skokov in 4 asistence, toda črno piko bo pustil zadnji napad, ko je zgrešil odprt met za podaljšek. Mavericksi tako še naprej niso uspeli zmagati dvakrat zapored po premoru All-Star. Še brez nastopa za svoje nove delodajalce pa ostaja Goran Dragić.

V prvem dvoboju med Kyriejem Irvingom in Kevinom Durantom, odkar sta bila zvezdnika zapustila Brooklyn Nets, so bili Phoenix Suns (36-29) boljši od Dallas Mavericks (33-32) in zmagali s 130:126.

Sunsi so takoj na začetku tekme povedli s 13:7, Tim Hardaway Jr. pa je bil ključni mož pri preobratu Dallasa, ki je na odmor odšel s prednostjo 62:59.

Skupna formula za uspehe Mavericksov je njihova odvisnost od metanja za tri točke. Rezultati iz tekme v tekmo so se izkazali za zelo spremenljive. V uvodnem polčasu je bila ta spremenljivka v korist Dallasa, ki je metal 10-22 za tri točke (45,5 odstotka), Sunsi pa zgolj 4-16 (25,0 odstotka).

Kevin Durant in Devin Booker sta bila osrednji figuri pri gostih. Durant je uvodni polčas končal s 16 točkami, Booker pa je Phoenix vodil s 17 točkami.

Predvsem v tretji četrtini sta Dončić in Irving pokazala utrinke iz pretekle tekme, ko sta oba blestela v napadu. Po odhodu Irvinga na klop so Sunsi manj kot minuto pred koncem tretje četrtine po dolgem času znova povedli s 94:93.

Do konca rednega dela je bila tekma zelo izenačena. Obe ekipi sta se izmenjavali v vodstvu. Najprej je Deandre Ayton popravil zgrešeni met in Sunsom zagotovil vodstvo za dve točki. Dončić se je povezal z Dwightom Powellom, ta pa je z zabijanjem izenačil. Durant je odgovoril z metom iz igre in 12 sekund pred koncem Soncem zagotovil prednost dveh točk.

Ko so Mavericksi v zadnjem napadu zaostajali s 128:126 in je do konca rednega dela ostalo še 12,1 sekunde, je Dončić, našel prostor za met, toda iz bližine je zgrešil odprt met za podaljšek. Kmalu zatem sta si Booker in Dončić na sredini igrišča izmenjala nekaj besed, sodniki so obema dosodili tehnično napako.

Košarkarji Dallasa bodo v noči na sredo končali niz šestih tekem na domačem igrišču, ko se bodo pomerili z ekipo Utah Jazz.

Dragić še čaka na debi

V noči na ponedeljek po slovenskem času so bili v pogonu tudi košarkarji Milwaukee Bucks, s katerimi je v nedeljo pogodbo podpisal Goran Dragić. Nekdanji kapetan Slovenije na tekmi proti Washington Wizards še ni zaigral, se je pa ekipa po nizu 16 zmag in porazu na prejšnji tekmi proti Philladelphii uspešno pobrala.

Čarovnike je ugnala s 117:113, blestel pa je kdo drug kot Giannis Antetokounmpo s trojnim dvojčkom (23 točk, 10 skokov, 13 asistenc). Washingtonu nista pomagali niti izvrstna večera Bradleyja Beala (33 točk in 9 skokov) in Kristapsa Porzingisa (24 točk, 13 skokov, 5 asistenc). Bucksi so se zaradi poraza Bostona proti New Yorku še utrdili na prvem mestu vzhodne konference.

Giannis Antetokounmpo

Za presenečenje večera so poskrbeli Los Angeles Lakersi, ki so s 113:105 ugnali Golden State Warriors, pri košarkarjih iz mesta angelov je blestel Anthony Davis z 39 točkami. Uspešni so bili tudi njihovi mestni rivali iz LA-ja, Clippers so po dvojnih dvojčkih Kawhija Leonarda in Paula Georgeja Memphis premagali s 135:129.