Dončić po novi simultanki v LA-ju na pragu napredovanja

Košarka 3. Jun 20216:51 > 9:26 0 komentarjev
Luka Dončić (Foto: AP Photo/Mark J. Terrill)

V noči na četrtek so bile v ligi NBA odigrane štiri tekme, na katerih so kar trije dvoboji dali potnike v drugi krog končnice. Edini, ki ga ni dal, je bil obračun v Los Angelesu med Clippersi in Dallas Mavericks. Telički so zdržali pritisk, po tretji zmagi v gosteh (100:105) zdaj znova vodijo v seriji s 3:2 in so le še zmago oddaljeni od napredovanja. Luka Dončić je bil daleč najboljši košarkar dvoboja, v statistiko je vpisal kar 42 točk, 14 podaj in osem skokov.

Luka Dončić je znova teroriziral košarkarje Los Angelesa. Najboljši je bil v tretji četrtini, ko je Dallas po njegovi zaslugi prevzel vodstvo in z nizom 20:3 do konca četrtine povedel za 14 točk (89:75). V tem delu tekme je dosegel 11 točk in vpisal še tri podaje.

Dallas Mavericks so v zadnji četrtini vodili že za 16 točk, a Clippersom dovolili, da so se povsem približali. Tako so tri minute pred koncem vodili le še za štiri, ko je izjemno pomembno trojko najprej zadel Tim Hardaway in v naslednjem napadu po podaju Dončića še Kristaps Porzingis! Oba sta bila do tega trenutka v napadu nerazpoložena. Prednost je dve minuti in 13 sekund pred koncem narasla na 101:91!

V zadnjo minuto je šel Dallas s štirimi točkami naskoka. Da bo napeto do zadnje sekunde je poskrbel Kawhi Leonard, ki je zadel pod osebno napako in s črte prostih metov Clipperse približal na točko zaostanka. Po zapravljeni žogi Dončića je imel LA tudi napad za zmago, a je obramba Dallasa zdržala, do skoka se je dokopal Hardaway in s črte prostih metov odločil dvoboj.

Luka Dončić v akciji proti Hrvatu Ivici Zubacu. (Foto: AP Photo/Mark J. Terrill)

Le dve točki od osebnega rekorda

Dončić je bil daleč najboljši strelec tekme, njegov izkupiček 42 točk (met iz igre: 17/37; trojke 6/12; prosti meti: 2/3) pa je le dve točki od osebnega rekorda v končnici. 44 točk je vpisal pred dnevi, na tretji tekmi proti LA Clippers. Dodal je še 14 podaj in osem skokov. Drugi strelec Dallasa je bil Hardaway z 20 točkami, nihče drug ni zbral dvomestnega števila.

Za Clippers je največ, 23 točk, vpisal Paul George. Kawhi ni imel svojega večera, ob metu 7/19 je zabeležil 20 točk.

Serija se zdaj seli v Dallas, kjer bodo Telički lovili napredovanje v drugi krog končnice. Na voljo imajo zdaj dve zaključni žogi.

Zadnje sekunde tekme v Staples Centru

Trije potniki v drugi krog končnice

Na preostalih treh tekmah smo videli odločilne četrte zmage in s tem uvrstitve v drugi krog kočnice. Utah Jazz so na domačem parketu s 126:110 odpravili Memphis. Znova je bil prvi strelec Donovan Mitchell, zbral je 30 točk in svojo moštvo popeljal do zmage s 4:1 v seriji.

Z enakim izidom serije sta se naprej uvrstila še Philadelphia, ki je s 129:112 odpravila Washington in Atlanta, ki je bila še v četrto boljša od New Yorka, tokrat s 103:89.

Young s trojko povišal prednost in se preklonil jeznim navijačem

76ers so igrali brez Joela Embiida, a se je v napadu razigral Seth Curry in dosegel 30 točk. Medtem ko je za Atlanto 36 točk v Madison Square Gardnu vpisal Trae Young.

Na vzhodu imamo tako že oba para drugega kroga končnice. Milwaukee se bo pomeril z Miamijem in Philadelphia z Atlanto. Na zahodu je Utah prva ekipa uvrščena v drugi krog končnice, tekmeca bo dobila iz dvoboja Dallas – LA Clippers.