Dončić se je vrnil v zmagovitem ritmu

Košarka 3. Jan 20226:40 > 10:11 1 komentar

Po 10 tekmah prisilne odsotnosti zaradi poškodbe gležnja in okužbe s koronavirusom se je Luka Dončić v noči na ponedeljek vrnil na parket. Po skoraj enomesečni odsotnosti je bil ob zmagi Dallasa v Oklahomi (95:86) le za skok oddaljen od trojnega dvojčka.

22-letni slovenski superzvezdnik je na parketu prebil nekaj manj kot 32 minut, v katerih je v statistiko vpisal 14 točk, 10 asistenc in 9 skokov. Po številu točk je pri Mavericks sicer zaostal za soigralcem Marquesem Chrissom in Timom Hardawayem Jr., oba sta jih dosegla po 15. Še učinkovitejši je bil Josh Giddey pri Oklahomi (17 točk, 13 skokov, 14 asistenc), a Dallas je bil tokrat boljši in je zasluženo prišel do zmage. Povedel je ob koncu prve četrtine, nato pa svojo prednost povečeval in brez večjih težav zadržal vse do izteka 48. minute.

Za ekipo iz Teksasa je to še druga na drugi tekmi v novem letu, sicer pa pet na zadnjih 10 tekmah. Polovičen je tudi skupni izkupiček v sezoni (18:18), s katerim varovanci Jasona Kidda trenutno zasedajo sedmo mesto zahodne konference. Naslednja tekma jih čaka že v noči na torek po slovenskem času, ko bodo doma gostili Denver Vlatka Čančarja.

Brown do petdesetice

Na ostalih tekmah je Boston šele po podaljšku strl Orlando Magic (116:111), kar 50 točk pa je z rekordom kariere pri Keltih prispeval Jaylen Brown. Pri Orlandu je 15 točkam kar 16 skokov dodal Wendell Carter. 10. ekipa Zahoda Sacramento je nekoliko presenetljivo ugnala četrto ekipo Vzhoda, Miami Heat (115:113), prebujajo pa se očitno tudi košarkarji Los Angeles Lakers. Jezerniki so dosegli še tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah, LeBron James je za prvake iz leta 2020 prispeval 26 točk.