Dončić zasenčil Curryja, Dallasu uspela neverjetna vrnitev

Košarka 28. Feb 20226:46 0 komentarjev

Ko je Steph Curry v začetku 31. minute zadel za dve točki, je Golden State povedel s kar 78:57 in tekma se je zdela odločena. A Luka Dončić se s tem ni strinjal, z izjemnim preobratom v zadnji četrtini je popeljal Dallas do velike zmage nad Warriors (107:101).

To je bil nov spopad dveh trenutno zelo vročih igralcev lige, ki je tokrat pripadel slovenskemu superzvezdniku. Luka Dončić je na parketu prebil 36 minut in 36 sekund, v tem času pa je prispeval 34 točk (met iz igre 10/21; 48-odstotno), 11 skokov in dve asistenci. Njegov tekmec Steph Curry je na drugi strani dosegel 27 točk, 10 asistenc in štiri skoke.

Mavericks so se tako na najboljši možen način pobrali po porazu v Utahu in se spet vrnili na zmagovita pota. V zadnji četrtini jim je uspel neverjeten preobrat, potem ko so šestkratni prvaki lige NBA kmalu po polčasu povedli že za 21 točk. A Dončić, Spencer Dinwiddie (24 točk) in Dorian Finney-Smith (14 točk) so imeli drugačne načrte, delo pa je z zadetim prostim metom 7,9 sekunde do konca zaključil prav 23-letni Ljubljančan.

To je za Mavs še druga zmaga nad Golden Stateom v tej sezoni (eni imajo tudi Warriors), z njo pa je ekipa iz Teksasa ubranila peto mesto na lestvici zahoda pred vročim Denverjem. Naslednja tekma čaka Dončića in druščino v noči na sredo po slovenskem času, ko bodo gostovali pri LA Lakers.

Denver nadaljuje niz

Ti so danes doživeli visok domač poraz proti sosedom na lestvici, New Orleanus. Pelikani so bili v Kaliforniji od LeBrona Jamesa in soigralcev boljši s kar 123:95, Jezernikom pa ni pomagalo niti 32 točk prvega zvezdnika. To je za Lakers že peti poraz na zadnjih šestih tekmah.

Do še šeste zaporedne zmage pa so prišli košarkarji Denverja. Čeprav je Srb Nikola Jokić za Nuggets tokrat prispeval zgolj osem točk (a tudi 18 skokov in 11 asistenc), je ekipa Vlatka Čančarja, ki je še naprej odsoten, suvereno premagala Portland (124:92).

Že včeraj zvečer je Utah premagal vodilno ekipo zahoda Phoenix – največ zaslug za to ima Donovan Mitchell s 26 točkami, Detroit pa je po podaljšku presenetil Charlotte. Philadelphia je bila s 37 točkami Joela Embiida in 29 točkami (ter 10 skoki in 16 asistencami) Jamesa Hardna boljša od New Yorka.