Dončiću se je izpolnila velika želja

Košarka 9. Feb 20249:41 0 komentarjev

Po novi bleščeči predstavi in zmagi nad New Yorkom je prvi zvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić komentiral tudi novi pridobitvi v ekipi. Okrepitev je vesel, priznal je tudi, da mu je klub končno izpolnil veliko željo.

Pri tretji zaporedni zmagi Dallasa je znova izstopal Luka Dončić, ki je v 40:09 minute na parketu dosegel 39 točk, od tega 27 v drugem polčasu. Ob tem je zbral še 11 podaj, osem skokov, štiri ukradene in tri izgubljene žoge ter eno blokado. Iz igre je zadel 13 od 24 metov, polovično uspešen pa je bil za tri točke (7/14).

Slovenska podpora mu veliko pomeni

Dončić je po tekmi odgovarjal na nekatera vprašanja slovenskih novinarjev v New Yorku. V lovu na vselej izpostavljen cilj o osvojitvi prstana je bil zadovoljen predvsem s podporo navijačev na zadnjih tekmah.

“Osvojiti prstan je res cilj, ki ga hočem osvojiti v moji karieri. Ti dve tekmi v New Yorku sta bili res posebni. Veliko Slovencev je bilo, super so navijali zame in ta podpora mi res pomeni vse,” je dejal Ljubljančan.

Nova mojstrovina Luke Dončića:

Uživa v tem, kar počne

Ob vsej slavi in zvezdniškem statusu v ligi NBA pravi, da je ostal, kakršen je bil: “Sem kar isti. Malo bolj sem utrujen, to je res. Veliko minut je na meni, v bistvu se staram,” je 24-letnik dodal nekoliko v šali in dodal: “Vselej, ko grem na tekmo, se je veselim. To je nekaj najlepšega v življenju, da lahko delaš to, kar imaš rad.”

Ne bo manjkal na Dragićevi tekmi

Odgovoril je še na vprašanji o Goranu Dragiću in njegovi poslovilni tekmi. “Če se uvrstimo na olimpijske igre, je tekma po njih in se mi zdi, da bom seveda igral. Tega se veselim,” je pristavil Dončić in še enkrat poudaril, da bi rad zlatega kapetana generacije 2017, ki je osvojila evropski naslov, znova videl v slovenskem dresu.

Dončić prižgal zeleno luč

Dončić se za konec novinarske konference ni izognil niti kadrovanju Dallasa v zadnjem dnevu prestopnega roka. Teksašane sta okrepila P.J. Washington, ki je prišel iz Charlotta, in center Daniel Gafford iz Washingtona. Ekipo sta zapustila Grant Williams in Seth Curry.

“V ekipi smo dobili prepotrebno višino. Rezervnega centra, ki sem si ga želel v zadnjih treh letih. Verjamem, da bosta oba igralca dodana vrednost ekipe,” je odgovoril novinarjem in potrdil, da se je vodstvo ekipe pred omenjenima kadrovskima potezama posvetovala tudi z njim.

Naslednji dvoboj košarkarje Dallasa čaka v soboto ob 21. uri, ko se bodo v domači dvorani pomerili z Oklahoma City Thunder (35-16).