Dragić kanadsko epizodo začel v prvi postavi Toronto Raptors

Liga NBA 21. Okt 20215:49 > 8:43 3 komentarji

Goran Dragić ima za seboj prvo pravo tekmo za Toronto, potem ko je ponoči z Raptors odprl novo sezono v ligi NBA. Domače moštvo je z "Gogijem" v prvi peterki klonilo proti Washingtonu (83:98). Domača dvorana, Scotiabank Arena, je bila po 600 dneh spet polna.

Košarkarji Toronta so pred 19.800 gledalci v Scotiabank Areni že do polčasa zaostajali za 20 točk, v zadnji del srečanja vstopili z zaostankom -22 in uspeli le omiliti poraz.

Nerešljiva uganka za ekipo Dragića in soigralcev sta bila Bradley Beal, ki se je na koncu ustavil pri 23 točkah in Montrezl Harrell z 22 točkami, čemur je dodal 9 skokov. Izkazal se je tudi Kyle Kuzma, ki je dosegel dvojni dvojček (11 točk in 15 skokov).

Vrhunci s tekme med Torontom in Washingtonom:

Pri domačih je Dragić v 21 minutah na parketu vpisal 9 točk, 3 skoke in 4 asistence, najboljša strelca Toronta pa sta bila z 12 točkami Fred VanVleet in Scottie Barnes. OG Anunoby je dosegel dvojni dvojček (11 točk in 10 skokov).

Edina kanadska ekipa v ligi NBA je (vsaj) 82 tekem dolgo sezono začela s porazom, v katerem gre izpostaviti dve zadevi. Iz igre so “Dragon” in kolegi uspeli zadeti le 31 odstotkov metov, poleg tega pa so bili večinoma prisiljeni v igranje na postavljeno obrambo, kar je proti solidni ekipi Wizards pač zelo težko.

Naslednje srečanje bo Toronto odigral v noči na soboto pri Boston Celtics.

Status tekme noči je pripadel srečanju med New York Knicks in Boston Celtics, v kateri so se zmage 138:134 po dveh podaljških veselili “kratkohlačniki”. Pri “keltih” je 46 točk dosegel Jaylen Brown, junak dvoboja pa je postal član Knicks Julius Randle, ki je v 46 minutah na parketu zbral 35 točk, 8 skokov in 9 asistenc ter še tri blokade.

McCollum 34, Nurkić 20, Lillard 20; Barnes 36, Fox 27

Vlatko Čančar tokrat pri zmagi Denverja proti Phoenixu ni dobil priložnosti za igro. Luka Dončić bo svojo kampanjo NBA 2021/2022 z Dallasom začel ponoči (ob 1.30 uri) s tekmo proti Atlanta Hawks.