Dragić s tribune pospremil Milwaukeejev sprehod v končnico

Košarka 15. Mar 20237:15 0 komentarjev

Košarkarji Milwaukee Bucks so si po zmagi s 116:104 proti Phoenix Suns že zagotovili nastop v končnici severnoameriške lige NBA. Za najboljše moštvo rednega dela sezone vnovič ni igral slovenski as Goran Dragić.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić, ki naj bi imel tudi nekaj težav s poškodbo kolena, še vedno ni del rotacije trenerja Mika Budenholzerja. Ta je sicer z Milwaukeejem še tretjič v svoji trenerski karieri presegel mejo 50 zmag v rednem delu. Bucks je do naslova popeljal v sezoni 2020/21, tudi tedaj je blestel Giannis Antetokounmpo, ki je v današnji ponovitvi takratnega finala lige NBA dosegel 36 točk, v statistiko pa vpisal še 11 skokov in osem podaj. Slabše je izvajal proste mete, zadel je 14 od 24 poskusov.

Pri Phoenixu (37-32), ki še naprej ne more računati na poškodovanega Kevina Duranta, je 30 točk dosegel Devin Booker. Bucks (50-19) imajo na vzhodu tri zmage naskoka pred Boston Celtics (47-22), na zahodu pa ima štiri zmage manj moštvo Denver Nuggets (46-23).

Mizerna minutaža Čančarja ob novem porazu Denverja

Zlata zrna so še četrtič zapovrstjo izgubila. Tokrat so jih ugnali Toronto Raptors (33-36) s 125:110 in prekinili niz treh zaporednih porazov. Kanadsko moštvo je prepričljivo vodilo večji del srečanja, tudi za 24 točk sredi tretje četrtine, a so se varovanci Michaela Malona na začetku zadnje približali na vsega tri točke.

Vseeno so nato domači košarkarji ustavili nalete Nikole Jokića (28 točk) in ostalih soigralcev ter zanesljivo slavili. Ob zmagi se je najbolj izkazal Fred VanVleet (36 točk), celotna prva peterka pa je presegla dvomestno število točk. Pri Denverju je slovenski košarkar Vlatko Čančar na parketu prebil 1:21 minute, njegova statistika pa je v tem času ostala prazna.

Denver ima kljub četrtem porazu v nizu še naprej prednost pred Memphis Grizzlies (41-26) in Sacramento Kings (40-27), za predčasno uvrstitev med najboljših šest oziroma neposredno v končnico pa Čančar in druščina potrebujejo še dve zmagi.