Dragić že končal sezono

Košarka 29. Maj 202122:19 0 komentarjev
Antetokounmpo (na fotografiji v svetlem dresu) in Lopez sta poslala Miami na počitnice. Foto: Guliverimage

Košarkarji Miami Heat so že zaključili z letošnjo sezono v ligi NBA. Lanske finaliste je s 4:0 v zmagah "pometel" Milwaukee, ki je v drugem polčasu četrte tekme zrežiral preobrat in prišel do zmage s 120:103. Slovenec Goran Dragić je za Miami prispeval 13 točk, 2 skoka in 4 podaje.

Po izenačeni prvi tekmi v seriji, ki jo je Milwaukee dobil šele po podaljšku, so sledile tri zanesljive zmage Bucksov. Danes sicer po prvem polčasu ni izgledalo tako, saj je Miami v prvi četrtini povedel z desetimi točkami prednosti (22:12), podobno prednost pa je zadrževal ves čas prvih 24 minut tekme. Na odmor je Heat nesel sedem točk prednosti, bilo je 64:57.

Toda Bucks so v nadaljevanju hitro pokazali, zakaj v tej končnici še ne poznajo poraza. Hitro so izničili prednost domačih in nato sami povedli z 12 točkami razlike (86:74). Miami je enostavno deloval bledo in ni imel rešitve predvsem za Brooka Lopeza (25 točk in 8 skokov), vsaj dvajset točk pa so pri Bucks dosegli še Bryn Forbes (22), Giannis Antetokounmpo in Khris Middleton (oba po 20). Antetokounmpo je dosegel še 12 skokov in 15 podaj, s trojnim dvojčkom pa je postal šele tretji košarkar v zgodovini franšize, ki je v končnici lige NBA dosegel dvomestno številko vsaj v treh kategorijah.

Pri Miamiju je bil najboljši Bam Adebayo (20 točk in 14 skokov), trojni dvojček je prispeval Jimmy Butler (12 točk, 10 skokov, 10 podaj). Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić je v slabih 29 minutah na igrišču dosegel 13 točk, dodal pa še 2 skoka in 4 podaje.

Košarkarji s Floride so zaključili s sezono in jih čakajo poletne počitnice, Milwaukee pa se bo v drugem krogu končnice pomeril z boljšim iz dvoboja Brooklyn – Boston, po treh tekmah Nets vodijo z 2:1 v seriji.