Embiid ustavil Duranta in Hardna

Košarka 31. Dec 20217:23 0 komentarjev

V noči na zadnji dan leta 2021 so bile v ligi NBA odigrane tri tekme. Odlično predstavo so uprizorili aktualni prvaki iz Milwaukeeja, ki so s 136:118 premagali Orlando. Philadelphia je na krilih izvrstnega Joela Embiida ugnala vodilno ekipo vzhoda, Brooklyn. Tekma med Denverjem in Golden Stateom je bila prestavljena.

Izvrstna predstava Kevina Duranta (33 točk, 6 skokov in 4 asistence), sploh pa Jamesa Hardna (33 točk, 14 skokov in 10 asistenc) ni bila dovolj, da bi se na vzhodu vodilni Brooklynu veselil zmage nad Philadelphio. Največ zaslug za to ima Joel Embiid, ki je bils 34 točkami in 7 skoki najboljši posameznik tekme. Rezultat je bil nazadnje izenačen pri izidu 97:97 slabe tri minute in pol pred koncem, nato pa so 76ers naredili delni izid 13:5 (pet točk Embiida) in prišli do 19. zmage v sezoni. Nets so doživeli deseti poraz, a vseeno ostajajo na vrhu vzhodne konference.

Precej lažje pa so do zmage prišli aktualni prvaki lige. Bucks so gostovali na Floridi pri Orlandu in se domov vrnili s 24. zmago sezone, peto zaporedno. Največ zaslug za to ima Grk Giannis Antetokounmpo (33 točk – od tega 16 v zadnji četrtini -, 12 skokov, 5 asistenc), dobro sta nastopila tudi Jrue Holiday (25 točk) in Khris Middleton (22 točk).

Na tretji tekmi večera – četrta, med Denverjem in Golden Stateom je bila zaradi koronavirusa prestavljena – je Washington ugnal Cleveland (110:93).