Giannis izenačil Shaqa in znižal zaostanek Bucksov

Košarka 12. Jul 20217:00 0 komentarjev
Giannis Antetokounmpo, foto: Guliverimage.

Milwaukee Bucks so na tretji tekmi finala lige NBA prišli do prve zmage proti Phoenix Suns in zaostanek v seriji znižali na 1:2. Junak zmage s 120:100 je bil z novo fantastično predstavo Giannis Antetokounmpo.

Dvakratni MVP lige NBA v letih 2019 in 2020 je vpisal 41 točk, 13 skokov in šest podaj, ob metu iz igre 14/23. Ne le, da na hrbtu nosi številko 34, ki je večji del kariere krasila tudi dres legendarnega centra Shaquilla O’Neala, zdaj je Grk izenačil še njegov dosežek iz final severnoameriške košarkarske lige.

Giannis Antetokounmpo je namreč postal drugi košarkar v zgodovini, ki je na dveh zaporednih dvobojih v finalu zbral vsaj 40 točk in 10 skokov.

Vseh 14 košev izjemnega Giannisa

Antetokounmpo je sicer v letošnji končnici že enajstič vpisal vsaj 30 točk in 10 skokov. To je doslej uspelo še Kareemu Abdulu-Jabbarju leta 1974, prav v dresu Milwaukeeja. Večkrat sta se pod tak dosežek v končnici podpisala le Shaquille O’Neal (13) in Elgin Baylor (12).

Odločilno razliko je Milwaukee napravil ob koncu prvega polčasa, ko je zaostanek treh točk pretvoril v vodstvo za 15 ob odmoru. Sredi tretje četrtine se je Phoenix po trojki Camerona Johnsona približal na -4, a nato je Milwaukee znova zagospodaril na parketu.

“Vedelo smo, kakšna tekma nas pričakuje. Vedeli smo, da bi se v primeru poraza težko izkopali iz godlje,” je po dvoboju povedal Giannis. Jrue Holiday je za zmagovalce dodal 21 točk, Khris Middleton 18.

“Že po prejšnji tekmi sem povedal, da ta ekipa ne bo popustila. Še naprej bomo igrali našo igro. Enak trud, ki smo ga kazali prvi dve tekmi, moramo pokazati tudi na naslednji in bo vse v najlepšem redu,” je povedal Devin Booker, ki tokrat ni bil razpoložen. Prvi strelec Phoenixa je zbral le 10 točk ob slabem metu iz igre (3/14). Chris Paul je dodal 19 točk in osem podaj.