Harden popeljal Brooklyn do zmage!

Košarka 24. Mar 20219:22 > 9:25 0 komentarjev
James Harden
Christian Petersen/Getty Images

Košarkarji Brooklyna so navkljub odsotnosti Kevina Duranta in Kyrieja Irvinga prišli do nove zmage. Tokrat so v gosteh s 116:112 premagali Portland.

Brooklyn bi skorajda zaigral tudi brez Jamesa Hardna, ki ima težave z vratom, a je slednji stisnil zobe in na koncu zasijal s 25 točkami in 17 podajami. S to zmago so pri Brooklynu dokazali, da imajo dovolj širok kader in da se ne zanašajo samo na veliko trojko.

Tak pač sem, vedno skušam igrati, če je le mogoče. Če bi se NBA jutri končal, s tem pa moja kariera, bi vedel, da sem dal vse od sebe. Nikoli nisem šel po bližnjicah. Nekoč bom res končal kariero, takrat želim reči podobno,” je po tekmi razlagal Harden.

Ob Hardnu je 20 točk dodal še Jeff Green, novinec v Netsih Blake Griffin pa je v 15 minutah vpisal osem točk.

Pri Portlandu je 22 točk vpisal Damian Lillard, a zgrešil kar 11 trojk (3/14). Gostitelji so imeli težave z odsotnostmi, tako je na parket stopilo samo osem igralcev. Največ minut je zbral Enes Kanter (40), ki je tekmo končal z 19 točkami in 19 skoki.

Dragić in Čančar brez minut

V noči na sredo bi morala na parket stopiti tudi Goran Dragić z Miamijem in Vlatko Čančar z Orlandom. Slovenca tokrat nista stopila na parket. Čančar ni dobil priložnosti ob zmagi Denverja pri Orlandu (99:110), znova pa je s trojnim dvojčkom nase opozoril Nikola Jokić (28 točk, 15 skokov in 10 podaj).

Dragić ni igral zaradi poškodbe, Miami pa je doma izgubil proti Phoenixu (100:110).