Izjemen preobrat Warriors, prvaki boljši od Bulls

Liga NBA 9. Jan 20218:52 0 komentarjev
Gregory Shamus Getty Images Sport

Moštvo Golden State Warriors je po velikem preobratu s 115:105 premagalo Los Angeles Clippers v rednem delu severnoameriške košarkarske lige NBA.

Gostje so dobrih 15 minut pred koncem, ko je bil dvakrat s črte prostih metov uspešen Kawhi Leonard, povedli za 22, zatem pa je s trojko preobrat začel Curry, ki je po rezultatu 63:85 do konca tretje četrtine dosegel kar 13 točk in približal Warriorse na -6. Ko je Golden State deset minut pred koncem srečanja povedel s trojko Erica Paschalla, vodstva ni več izpustil iz rok. Zadnjo četrtino je dobil s 34:18, zadnjih 15 minut pa kar z 52:20.

Uspešnejše je bilo drugo moštvo iz Los Angelesa. Lakers so tesno ugnali Chicago Bulls s 117:115 in ostajajo na vrhu zahoda. Aktualni prvaki so znova vodilni na Zahodu. Proti Bullsom so igrali brez poškodovanih Anthonyja Davisa in Kentaviousa Caldwella-Popa, a so imeli razigranega LeBrona Jamesa, ki je vknjižil 28 točk in po sedem skokov ter podaj. Toda MVP lanskega finala je 20 sekund pred koncem ob domačem vodstvu 116:115 zgrešil. Biki so imeli napad za vodstvo, a je bil 4,7 sekunde pred koncem nenatančen Zach LaVine, ki je tekmo sklenil z 38 točkami.