Izjemna predstava Dončića za (pre)potrebno zmago nad prvaki

Košarka 30. Nov 20224:22 0 komentarjev

Košarkarji Dallasa so vendarle prekinili niz štirih zaporednih porazov in to na kakšen način — z zmago nad prvaki Golden State Warriorsi. Prvo ime srečanja je bil vnovič Luka Dončić, ki je zabeležil nov trojni dvojček (41 točk, 12 skokov, 12 asistenc), Mavericksi pa so na koncu slavili s 116:113.

Luka Dončić in Steph Curry. Dva najboljša strelca lige sta se pomerila v Dallasu. Obračun je obljubljal veliko košarkarskih užitkov in na koncu so jih gledalci tudi dobili. Zagotovo pa bo po tekmi bolj zadovoljen slovenski zvezdnik, ki je aktualnim prvakom nasul kar 41 točk, hkrati pa dodal še 12 skokov in prav toliko asistenc. Na drugi strani je Curry vpisal 32 točk, 5 skokov in dodal še 5 asistenc.

Tekmo je sicer znova očitno začel Dallas, ki je v prvi četrtini vodil že za 17 točk, toda zgodba letošnje sezone se je znova ponovila. Ko na parketu ni začetne peterice, se nasprotna ekipa povsem v igro in nič drugače ni bilo tudi tokrat. Kako pomemben je bil Dončić za Maverickse na današnji tekmi, lahko opišemo na enostaven način — ko je igral slovenski zvezdnik, je Dallas tekmo dobil za 22 točk.

V drugi četrtini pa so se prvaki povsem vrnili v igro in celo povedli, na koncu pa je z minimalno prednostjo ene točke na glavni odmor vendarle odšla ekipa iz Teksasa (55:54)

Najboljša tretja četrtina Dallasa letos

Sledila je četrtina, ki Dallasu letos nikakor ne ustreza, tokrat pa so se Dončić in druščina izkazali, saj so v tretji četrtini dosegli kar 37 točk. Toda prednost je pred zadnjimi 12 minutami znašal vsega pet točk, kar je obljubljalo izjemno napet zaključek.

In napet zaključek smo tudi dobili, pa čeprav sta obe ekipi storili kar nekaj napak predvsem v napadu, za nekaj dvomljivih situacij pa so poskrbeli tudi sodniki, ki so dosodili korake Dončiću na eni strani in Curryju kar dvakrat, od tega enkrat v samem zaključku, ko bi Warriorsi lahko celo izenačili tekmo.

Vrhunci predstave Luke Dončića:

Dallas je v zaključku ostal dovolj zbran, da je prišel do prepotrebne zmage za prekinitev črnega niza. Kaj hitro pa bi se lahko tekma prevesila v podaljšek, saj je imel popolnoma odprt met za izenačenje Klay Thompson, ki pa nocoj ni imel svojega večera, zadel je zgolj en met za tri točke in vpisal vsega pet točk na tekmi.

Nova rekordna predstava

Za Dončiča je bila to peta tekma s 40 točkami v sezoni in osmi trojni dvojček s 40 točkami v njegovi karieri v ligi NBA. Postal je šesti igralec v zgodovini lige NBA, ki je zabeležil več kot 5 trojnih dvojčkov s 40 točkami. Poleg Dončića so na tem seznamu še: Oscar Robertson, Russell WestbrookJames Harden, Wilt Chamberlain in LeBron James. Dončić je v četrti četrtini odigral tudi neverjetno obrambo in tekmo končal s štirimi ukradenimi žogami in blokado.

Hkrati je Dončić že dvajsetič v karieri dosegel 40 točk na tekmi rednega dela, s čimer je izenačil dosežek Dirka Nowitzkega.