Konec zmagovitega niza in streznitev Dallasa

Košarka 6. Jan 20236:00 > 6:33 0 komentarjev

Potem ko so Dallas Mavericks nanizali največ zaporednih zmag od leta 2011, so v noči na petek izgubili proti Bostonu (95:124). Luka Dončić je tokrat dosegel "zgolj" 23 točk in dodal še 9 skokov in 3 asistence.

Vse dobre stvari se morajo enkrat končati in na žalost Dallasa je ta čas prišel na tekmi proti Bostonu, lanski finalisti so bili zanesljivo boljši od Mavericksov.

Celticsi, vodilna ekipa v vzhodni konferenci, so izgubili dve tekmi zapored in so v American Airlines Centru lovili izhod manjše krize.

Luka Dončić je za svoje standarde odigral slabo tekmo, saj je ob metu 7/23 iz igre, od tega 0-6 za tri, dosegel le 23 točk. Dončić je zbral tudi devet skokov in dodal tri asistence. V četrti četrtini ni igral, ker je bila tekma praktično izgubljena,.

Spencer Dinwiddie in Christian Wood sta se pridružila Dončiću kot edina igralca, ki sta dosegla dvomestno število točk (18 oziroma 12).

Obramba Dallasa ni mogla zadržati kandidata za MVP Celticsov Jaysona Tatuma, ki je tekmo končal pri 29 točkah, 14 skokih in 10 asistencah, vendar je bila slaba strelska predstava Dallasa največji razlog za visok poraz.

Dallas je iz igre metal le 37,8 odstotka, za tri točke pa zgolj 21,9 odstotka. Takšne številke na večini tekem v ligi NBA vodijo v poraz z veliko razliko.

Dončić je imel na tekmi z Bostonom težave tudi s poškodbo:

Svetla točka Maverickosv je bila igra 20-letnega novinca Jadena Hardyja, ki je poskrbel za iskrico v četrti četrtini in v samo desetih minutah igre dosegel 15 točk, dva skoka in dve asistenci. Glede na to, kako okrnjen je igralski kader Dallasa zaradi poškodb, bi bilo smiselno, da Hardy v prihodnje dobi več priložnosti za igro.

Mavsi se bodo v noči na nedeljo pomerili z New Orleans Pelicans. Zion Williamson bo zaradi poškodbe stegenske mišice izpustil to tekmo.

Vlatko Čančar navdušil

Moštvo Denver Nuggets je Los Angeles Clippers premagalo s kar 122:91 Prednost je med tekmo segala tudi preko 40 točk. Vlatko Čančar je bil eden boljših igralcev zmagovite domače zasedbe, v igro je vstopil s klopi in 27 minutah nanizal 15 točk, 12 skokov in podajo. Iz igre je metal 6/12, v treh poskusih je zadel tudi eno trojko in izkoristil oba prosta meta.