Dallas v Los Angelesu dobil tisto, po kar je prišel

Košarka 24. Apr 20246:30 > 7:02 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas je na drugi tekmi prvega kroga končnice lige NBA s 96:93 ugnal LA Clippers in serijo izenačil na 1:1.

Na prvih dvanajstih tekmah letošnje končnice lige NBA gostujoča ekipa ni uspela zmagati, kar za Dallas ni bila dobra popotnica. A vseeno so varovanci Jasona Kidda na izjemno tesnem obračunu v gosteh uspeli pozabiti na precej slabo predstavo na prvi tekmi.

Na tokratnem obračunu si nobena ekipa ni priigrala dvomestne prednosti. Napeto je bilo od prve do zadnje minute, Dallas pa je odločilno razliko naredil v zadnji četrtini. Tudi po ključni trojki Luke Dončića so Telički povedli za devet točk, na koncu pa tekmo pripeljali do konca in jo dobili s 96:93.

Luka Dončić je končal pri 32 točkah, 9 asistencah in 6 skokih. Kyrie Irving je dodal 23 točk, PJ Washington pa 18. Pri LA-ju je bil zopet najbolj nevaren James Harden z 22 točkami, toliko jih je dodal tudi Paul George. Po poškodbi se je vrnil Kawhi Leonard, ki večjega pečata ni pustil, dosegel je 15 točk.

Dallas je tako Los Angelesu ukradel prednost domačega igrišča. Naslednja dva obračuna v seriji bosta odigrana v Teksasu.

Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks 93:96 (19:23, 22:22, 25:20, 27:31)

Četrta četrtina:

Šest točke je bila najvišja prednost Los Angelesa na tekmi, Dallasu pa na začetku zadnje četrtine ni steklo. Nato pa je z delnim rezultatom 14:0 in trojko slovenskega asa znova prevzel vodstvo in tudi pobegnil nasprotniku.

V zadnji četrtini so bili gostje povsem drugače razpoloženi kot v prvih treh, po polaganju Irvinga in trojki Washingtona je bila prednost znova osem točk.

Minuto in pol pred koncem tekme pa je za čarovnijo poskrbel Dončić. LA se je približal, nato pa je slovenski reprezentant žogo vzel v svoje roke, z izjemnim metom za tri je prednost znova povišal na devet točk.

A LA se ni predal. Po košu Kawhija Leonarda se je prednost stopila na posest razlike. Nato pa je eno izmed odločilnih potez srečanja naredil Maxi Kleber. Dobil je skok v napadu po zgrešenem prostem metu Kyrija Irvinga in dokončno odločil tekmo.

Tretja četrtina:

Na začetku drugega polčasa je LA z dobro obrambo nekoliko zaustavil Luko Dončića, ne pa tudi Kyrija Irvinga. Ta je zadel pomembno trojko, nato še z izjemno podajo našel PJ Washingtona, po ukradeni žogi in zabijanju za 55:48 pa je trenerja domačih Tyja Lueja prisilil v minuto odmora.

Nato pa so se Clippers približali. S sedmimi zaporednimi točkami je bila tekma spet izenačena. S hitrima trojkama sta odgovorila Irving in Luka Dončić, a LA je po dolgem času povedel z 62:61.

Dončić je ob koncu tretje četrtine zadel težko polaganje, ob tem pa bil nezadovoljen zaradi prekrška nad njim, ki ni bil dosojen. Zaradi pritoževanja je dobil tehnično osebno napako, Dallas pa je pred zadnjo četrtino zaostajal s 66:65.

Druga četrtina:

Ne le v napadu, tudi v obrambi je bil Dallas bolj razpoložen kot v nedeljo. Na sredini druge četrtine je povedel za sedem točk. Gafford se je po poškodbi vrnil na parket, skrbi pa zvin gležnja Tima Hardawaya Jr.

V prvem polčasu sta blesteli predvsem obe obrambi, ob polčasu je Dallas vodil s 45:41. Dončić je bil z 18 točkami najboljši strelec po 24 minutah tekme.

Prva četrtina:

Dallasu je že v prvi minuti tekme uspelo nekaj, kar mu na prvi tekmi ni. Prešel je v vodstvo. Ob tem je na prvi tekmi izjemno razpoložen Ivica Zubac že po nekaj minutah zapustil parket zaradi dveh hitrih osebnih napad. Težave pa je na začetku tekme imel tudi prvi center Dallasa, Daniel Gafford je zaradi poškodbe zapustil parket, zaradi bolečin v hrbtu pa je njegova vrnitev vprašljiva.

Ekipi sta odlično začeli v obrambi. Tudi Luka Dončić, ki po navadi blesti predvsem v napadu, je poskrbel za izjemno blokado. 5:28 pred koncem prve četrtine je bil ob minuti odmora rezultat 9:8 za Dallas.

Po prvi četrtini je bil Dončić pri 12 točkah in 3 asistencah, Dallas pa je vodil s 23:19.

Začetni peterki:

LA: James Harden, Terance Mann, Kawhi Leonard, Paul George, Ivica Zubac

Dallas: Luka Dončić, Kyrie Irving, Derrick Jones Jr., PJ Washington, Daniel Gafford

Na preostalih dveh nočnih obračunih dneva sta slavila Minnesota in Indiana. Timberwolves so v seriji proti Phoenixu povedli že z 2:0. Zvezdniki iz Arizone so bili znova povsem nebogljeni, presenetljivi junak Volkov pa je bil Jaden McDaniels s 25 točkami. Tekma se je končala s 105:93.

Indiana je kot prva ekipa v letošnji končnici uspela zmagati v gosteh (125:108) in serijo proti Milwaukeeju, ki še vedno igra brez prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa, izenačila na 1:1 v zmagah.