Boleč poraz Dončića proti LeBronu, eksplozija Lillarda

Liga NBA 27. Feb 20230:51 0 komentarjev
LeBron James, Luka Dončić
LeBron James je zmagal v gosteh pri Luki Dončiću. FOTO: Profimedia.

V košarkarski ligi NBA so Dallas Mavericks z Luko Dončićem izgubili z 108:111 proti Los Angeles Lakers. Chicago Bulls so brez pomoči Gorana Dragića odpravili Washington Wizards.

Dallas Mavericks so proti Los Angeles Lakers v prvem polčasu pred domačimi navijači vodili že z 27 točkami razlike, a v drugem delu igre močno popustili in gostom dopustili, da so v zaključku tekme prišli do tesne zmage.

Pri gostih je blestel Anthony Davis, ki je tekmo končal s 30 točkami in 15 skoki. Luka Dončić se je ustavil pri 26 točkah, 9 skokih in 5 asistencah, medtem ko je Kyrie Irving, ki je zgrešil met za tri za podaljške, dosegel 21 točk, dodal pa še 11 skokov in 5 asistenc.

Dragić še ni pozdravil poškodbe

Na delu so bili tudi Chicago Bulls, ki so doma zanesljivo premagali Washington Wizards, a Goran Dragić ni igral. Slovenski veteran je manjkal zaradi blažje poškodbe kolena, izpustil je četrto zaporedno tekmo. Biki so na domačem parketu tudi brez pomoči izkušenega Ljubljančana slavili s 102:82.

Vlatko Čančar pa je ob zmagi Denverja po podaljšku proti LA Clippers vpisal 6 točk in eno asistenco v 17 minutah igre.

Eksplozija Lillarda

V ligi NBA odmeva predvsem predstava Damiana Lillarda, ki je za Portland (29-31) proti Houston Rockets (13-47) dosegel kar 71 točk. Že do polčasa je presegel 40 točk, skupaj pa je na koncu zadel kar 13 trojk iz 22 poskusov. Drugič v sezoni je presegel mejo 60 točk, z 71 točkami pa se je v letošnji sezoni izenačil z Donovanom Mitchellom iz Cleveland Cavaliers.

“Do konca imamo nekaj več kot 20 tekem in moramo jih kar čim več dobiti. Dlje časa smo že oslabljeni in vem, da moram kljub ekipni igri prevzeti odgovornost in biti agresiven. Ko sem videl, da je žoga na začetku nekajkrat padla skozi obroč, sem želel ostati vroč in nadaljevati v tem ritmu,” je dejal zdaj osmi igralec v zgodovini z več kot 70 točkami.

Postal je sploh prvi košarkar, ki mu je to uspelo v manj kot 40 minutah. Zadel je 22 od 38 metov iz igre, bil nezgrešljiv s črte prostih metov (14/14) ob tem pa v statistiko vpisal še po šest skokov in podaj ob le dveh izgubljenih žogah.