Lakersom grozi metla, zgodovinski podvig Embiida (VIDEO)

Košarka 26. Apr 20247:11 0 komentarjev

Košarkarji Denverja so v prvem krogu končnice lige NBA povedli že s 3:0. Tudi v Los Angelesu so zmagali s 112:105 ter Lakersom zagrozili z metlo. Pri gostih so kar štirje košarkarji dosegli več kot 20 točk.

Po dveh porazi pri Denverju so Lakersi na čelu z LeBronom Jamesom morali zmagali, če so še želeli ohraniti nekaj upanja za napredovanje. Začelo se je dobro, v prvem polčasu so še lahko parirali gostom, ki pa so v drugem polčasu dodali na plin in domačim niso prepustili nobenih možnosti.

Najboljši strelec Denverja je bil z 29 točkami Aaron Gordon, ki je dodal še 15 skokov. Srbski as Nikola Jokić se je ustavil pri 24 točkah, 15 skokih in devetih asistencah. Odlični Jamal Murray je tokrat dosegel 22 točk in dodal še devet asistenc, Michael Porter pa 20 točk in 10 skokov.

Lakersom ni pomagalo niti 33 točk Anthonyja Davisa in 26 točk James, edini, ki je pri domači ekipi še dosegel več kot 20 točk pa je bil Austin Reaves (22).

Kamerunski orjak se je strgal z verige

Kar Lakersom ni uspelo, je uspelo Orlandu in Philadelphii. Pri slednji je zablestel s 50 točkami še vedno aktualni MVP lige Joel Embiid. Iz igre je metal 13/19, dosegel pa je tudi pet trojk iz sedmih poskusov. Kamerunec je postal prvi košarkar v zgodovini, ki je za 50 točk potreboval manj kot 20 metov.

Pri New Yorku je 39 točk dosegel Jalen Brunson, nekdanji soigralec Luke Dončića pri Dallasu, ki bo ponovno na delu danes ponoči. Ob 2. uri zjutraj po slovenskem času bo gostil LA Clippers in skušal povesti v seriji. Trenutno je izenačeno 1:1.