Leonard zasenčil Dončića, odločala bo sedma tekma

Košarka 5. Jun 20217:24 0 komentarjev
Leonard je s 45 točkami izenačil osebni rekord v končnici. Foto: Guliverimage

Košarkarji Los Angeles Clippers so z odlično predstavo Kawhija Leonarda slavili v Dallasu (104:97) in odločitev o zmagovalcu v prvem krogu končnice prestavili na sedmo tekmo (izid je izenačen na 3:3). Luka Dončić je dosegel 29 točk in 11 podaj.

Tudi šesto tekmo v seriji med Clippers in Mavericks je dobila gostujoča ekipa, kar se je zgodilo sploh prvič v 75-letni zgodovini lige NBA. Največ zaslug izenačenje na 3:3 v seriji ima Kawhi Leonard, ki je za moštvo iz mesta angelov dosegel kar 45 točk (72-odstotni met iz igre), s čimer je izenačil svoj rekord v playoffu.

Trener Clippers Tyronn Lue se je pred tekmo v American Airlines Centru, kjer se je zbralo skoraj 19.000 gledalcev, znašel po hudim pritiskom. Vse je stavil na najboljše tri posameznike – poleg Leonarda sta odlično igrala še Reggie Jackson (25 točk) in Paul George (20 točk in 13 skokov). Trojica je skupaj dosegla kar 90 točk, ostali igralci pri Clippers pa le 14.

Tekma je bila sicer zelo izenačena, odločila pa jo je – po pričakovanjih – šele zadnja četrtina. Dallas je nazadnje vodil pri rezultatu 85:84 sedem minut pred koncem. Kmalu je Leonard zadel dve trojki zapored, kar je gostom prineslo lepo prednost. Dobro minuto pred koncem so povedli za osem točk (90:98) in vprašanje o zmagovalcu je bilo odločeno. Kawhi Leonard je pokazal, zakaj je bil v letih 2014 in 2019 izbran za najboljšega igralca (MVP) finala lige.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je dosegel dvojnega dvojčka (29 točk in 11 podaj), a tokrat ni bil glavna zvezda večera. Pri teličkih je zaostal predvsem učinek Doriana Finneyja-Smitha in Kristapsa Porzingisa. Dončić v tej seriji veliko bolje v dvorani v Staples Centru, kjer bo odločilna sedma tekma jutri ob 21.30 po slovenskem času. Za 22-letnika bo to sploh prva sedma tekma končnice v karieri.

Luka Dončić je sicer dosegel 29 točk in 11 podaj, a tokrat je bil Dallas proti Clippers ob koncu tekme nemočen. Foto: Guliverimage

Boljšega iz dvoboja med Clippers in Mavericks v drugem krogu končnice čaka Utah Jazz, ki bo pred nadaljevanjem sezone veliko bolj spočit od naslednjega tekmeca.