Dvoboj zvezdnikov Dončiću, nadaljevanje agonije Jezernikov

Košarka 4. Apr 20227:25 > 7:34 0 komentarjev

Luka Dončić in njegovi soigralci so v nedeljskem večeru gostovali pri aktualnih prvakih Milwaukee Bucks. Dvoboj dveh evropskih zvezdnikov je na koncu dobil slovenski košarkar (118:112), Dallas pa do konca rednega dela sezone čakajo le še tri tekme. Dončić je še na 26. tekmi v tej sezoni presegel mejo 30 točk, poleg tega pa je zabeležil še 15 podaj.

Luka Dončić je dosegel 32 točk in s 15 asistencami dosegel rekord sezone, Dallas Mavericks pa so v nedeljo premagali Milwaukee Bucks s 118:112.

Giannis Antetokounmpo je bil najboljši strelec pri Bucksih z 28 točkami in 10 podajami. Milwaukee je bil v nedeljo praktično v popolni zasedbi, potem ko je v petek zvečer pri porazu z Los Angeles Clippers (153:119) počival z vsemi običajnimi igralci.

Dončić je bil blizu trojnemu dvojčku, na koncu pa je tekmo končal z osmimi skoki. Dončić je na šestih tekmah kariere proti Bucksom v povprečju dosegel 26,8 točke, 11,3 asistence in 9,2 skoka ter tri trojne dvojčke.

Dwight Powell je prav tako odlično sodeloval z Dončićem, dodal je 22 točk in 13 skokov, kar je en skok manj od njegovega rekorda v ligi NBA.

Potem ko je Bobby Portis na začetku četrte četrtine Milwaukee za kratek čas popeljal v vodstvo, je vajeti v svoje roke vzel Dončić. Slovenski košarkar je dosegel ali asistiral pri vseh prvih 11 točkah Dallasa v zadnjem delu.

Dončić je zadel met za tri točke in Maverickse 9:04 minut pred koncem spet popeljal v vodstvo 93:91. Nekaj več kot minuto pozneje je zadel še dva prosta meta za izid 95:91. Serijo 8:0 je zaključil s podajo do Doriana Finney-Smitha, ki je 7:20 minut pred koncem zadel trojko.

Antetokounmpo je z dvema prostima metoma znižal razliko na pet, vendar je Dončić našel Reggieja Bullocka, ki je s košem za tri točke povečal vodstvo Dallasa na 101:93, 6:55 minute pred koncem.

Sledil je še zadnji resnejši napad aktualnih prvakov. Jrue Holiday je zadel trojko in sredi četrte četrtine znižal prednost Mavericksov na 101:98. Powell je odgovoril s košem pod osebno napako in 5:52 minut pred koncem tekme je na semaforju pisalo 104:98. Do konca tekme razlika ni več padla pod pet točk.

Bullock je dosegel 16 točk, Jalen Brunson 15, Dorian Finney-Smith in Spencer Dinwiddie pa po 11 za Mavericks. Jrue Holiday jih je imel 20, Portis 17, Brook Lopez 14, Pat Connaughton 12 in Khris Middleton 11 za Milwaukee.

Milwaukee je bil v zadnjem obdobju uspešnejši

Milwaukee je zmagal na dveh od zadnjih treh in petih od zadnjih osmih srečanj. izid v sezoni 2021/22 v zmagah pa je izenačen na 1:1, obe ekipi sta slavili v gosteh. Milwaukee v Dallasu 23. decembra lani s 102:95, Mavericksi pa 3. aprila s 118:112.

Luka Dončić, ki je na treh od prvih štirih tekem v karieri proti Milwaukeeju dosegel trojni dvojček, je zaradi zdravstvenih razlogov izpustil prvo srečanje z Bucksi v letošnji sezoni.

Na dvorano v Milwaukeeju ima slovenski košarkar lepe spomine, saj je prav proti Bucksom dosegel svoj prvi trojni dvojček v karieri. To je bilo 21. januarja leta 2019, Dončić je imel takrat 19 let in 327 dni, dosegel pa je 18 točk, 11 skokov in 10 podaj.

Nadaljevanje zdrsa Lakersov

Medtem se nadaljuje agonija LA Lakers, ki se počasi, a zanesljivo oddaljujejo od končnice. Že šesti zaporedni poraz jim je v domači dvorani zadal Denver (118:129), pri katerih je bil nezaustavljiv kdo drug kot Nikola Jokić. Zbral je 38 točk, iz igre zadel kar 15 od 22 metov, ter pobral še 18 odbitih žog.

Za zadnjim mestom, ki še zagotavlja dodatne kvalifikacije, zaostajajo že dve zmagi. Deseto mesto tako vse bolj zanesljivo držijo San Antonio Spurs, ki so brez težav še drugič v nizu ugnali Portland (113:92).

Medtem so novo zmago vpisali tudi Golden State Warriors, ki so slavili v Sacramentu, ter tako znova obranili 3. mesto pred Dallasom. Ob zmagi 109:90 za Bojevnike je bil s 25 točkami pri strelec Andrew Wiggins.

Boston odpihnil Washington

Jaylen Brown je dosegel 32 točk, Jayson Tatum jih je dodal 22, ko so Boston Celtics še v nedeljo s 144:102 premagali Washington Wizards.

Derrick White je dosegel 17 točk za Boston, ki je v zadnji domači tekmi rednega dela sezone vodil že za 43 točk in bo redni del sezone končal s tremi gostovanji. Grant Williams je dosegel 16 točk, Payton Pritchard 14, Aaron Nesmith pa 11.

Celtics (49-30) so bili pred današnjo tekmo dve tekmi za prvouvrščenim Miami Heat v vzhodni konferenci in pol tekme za drugouvrščenimi Milwaukee Bucks.

Kristaps Porzingis in Kentavious Caldwell-Pope sta s po 17 točkami zaznamovala Wizardse (34-44). Ish Smith je dosegel 16 točk, Deni Avdija in Corey Kispert sta jih dodala po 10, Tomas Satoransky pa sedem točk in sedem podaj.

Celticsi so iz igre metali 61,5-odstotno. Odlično so bili razpoloženi pri metu za tri točke 23 od 44 (52,3 %), imeli pa so tudi 39 asistenc, kar je njihov rekord sezone.

Daniel Theis je začel svojo drugo zaporedno tekmo namesto poškodovanega centra Celticsov Roberta Williamsa (strgan meniskus) in v 24 minutah dosegel šest točk.

Williams upa, da se bo vrnil pred drugim krogom končnice za Boston, ki redni del sezone končuje na gostovanjih pri Chicago Bulls, Milwaukee Bucks in Memphis Grizzlies.