Velika vrnitev Bojevnikov po mrku Dallasa v drugem polčasu

Košarka 21. Maj 20225:37 > 8:22 0 komentarjev

Košarkarji Golden State Warriors so dobili še drugo tekmo proti Dallasu. Mavericks so sicer prikazali izjemno predstavo v prvem polčasu, toda mrk v napadu v drugem polčasu je pomenil, da so košarkarji iz Teksasa zapravili 19 točk prednosti. Pomagal ni niti izjemni večer Luke Dončića, ki je dosegel 42 točk. Naslednja tekma bo v noči na ponedeljek, ko bo Dallas v domači dvorani iskal prvo zmago v finalu zahodne konference.

Dallas je tokrat tekmo začel veliko bolje. Na roko jim je šla tudi statistika, saj so v letošnji sezoni na tekmah, ki so sledile porazu z več kot 20 točkami, dobili vseh deset obračunov. Po vsega dveh minutah igre, ko je na semaforju pisalo 8:2 v korist Dallasa, se je trener Bojevnikov Steve Kerr odločil za minuto odmora. Tudi Dončić je odlično začel tekmo, saj je zadel oba meta iz igre.

Po dveh trojkah Golden Stata je sledil Dallasov delni izid 13:0, Mavericksi so na sredini prve četrtine prikazali odlično igro tako v napadu kot tudi v obrambi.

Sledil je odličen odgovor Warriorsov. Dallas je zgrešil nekaj odprtih metov, Golden State pa se je s pomočjo Stepha Curryja približal na vsega tri točke zaostanka. Jason Kidd je posegel po minuti odmora, dobri dve minuti pred koncem prve četrtine pa je imel Luka Dončić že 12 točk.

Dallas je prvo četrino dobil z izidom 32:25. Prvo ime prvih 12 minut tekme je bil Dončić, ki je dosegel 18 točk, pri Bojevnikih pa je bil prvo ime pričakovano Steph Curry z 11 točkami. Mavericksi so sicer vodili že za 16 točk, toda varovanci Steva Kerra so znova pokazali, kako hitro se lahko vrnejo v vsako tekmo.

Izjemno razpoloženi pri metu za tri točke

V drugi četrtini je Dallasa nadaljeval z odlično predstavo v napadu. Ob počitku Dončića in Curryja so si Mavericski priigrali najvišjo prednost na tekmi. Sredi druge četrtine je Dallas vodil že za 19 točk, met za tri točke pa veliko boljši kot na prvi tekmi, sedem minut do konca prvega polčasa so zadeli kar 50 odstotkov metov za tri točke (10/20). Poleg tega je Golden State v prvih 15 minutah tekme izgubil kar 9 žog.

V prvem polčasu je bil odlično razpoložen tudi Jalen Brunson. Steph Curry je dobre štiri minute pred polčasom prejel že tretjo osebno napako. Sledilo je nekaj raztrgane igre, večinoma so košarkarji točke dosegali s prostih metov. Ob zaključku prvega polčasa se je zdelo, da se bodo Warriorsi nekoliko približali, toda trojka Dončića je pomenila, da so Mavericksi na odmor odšli s prednostjo 14 točk. Odlično sta bila razpoložena slovenski zvezdnik, ki je dosegel že 24 točk, in Brunson, ki jih je dodal še 20. Dallas je v prvih 24 minutah odlično metal za tri točke (15/27).

Mrk Dallasa v drugem polčasu

Če je bil Dallas v prvem polčasu izjemno razpoložen pri metu za tri točke, pa je bila zgodba v tretji četrtini povsem drugačna. Zadeli so le 2 meta iz 12 poizkusov. Golden State veliko več točk dobi v raketi, obramba Dallasa pa v tretji četrtini ni uspela zaustaviti Bojevnikov, kar dokazuje dejstvo, da ekipa s Stephom Curryjem ni zgolj ekipa, ki meče za tri točke.

Posledično so Warriorsi prvič na tekmi povedli šele na začetku zadnje četrtine in Mavericksi so zapravili veliko prednost. Po trojki Curryja je moral Jason Kidd vzeti minuto odmora, Warriorsi pa so vodili za pet točk.

Toda tudi to ni pomagalo, Dallasu se je v napadu praktično popolnoma ustavilo, košarkarji Golden Stata pa so dobili zagon. V napadu Mavericksov je bil Dončić skoraj edini, ki je dosegal točke, dobre štiri minute pred koncem so Bojevniki vodili za devet. Dallasov met za tri točke v drugem polčasu je spominjal na tistega iz prvega obračuna. Toda prav slovenski zvezdnik je poskrbel, da so Mavsi ohranjali stik z Warriorsi. V samem zaključku pa je Curry poskrbel za nekaj pomembnih trojk, kar je bilo dovolj za popolno vrnitev in drugo zmago Bojevnikov.

Liga NBA, končnica, finale zahoda, druga tekma

Sobota, 21. maj:

Golden State Warriors – Dallas Mavericks 126:117 (25:32, 33:40, 25:13, 43:32) /2:0/
Curry 32, Looney 21; Dončić 42, 5 skokov, 8 asistenc, Brunson 31.