Sonca kljub sijajnemu Dončiću prevroča za Dallas

Košarka 3. Maj 20223:02 > 7:58 0 komentarjev

Dallas Mavericks so v košarkarski ligi NBA prvo tekmo polfinala zahodne konference proti Phoenix Suns izgubili s 121:114. Slovenski zvezdnik v dresu Mavericks Luka Dončić je obračun končal pri 45 točkah, 12 skokih in osmih asistencah. Na drugi tekmi večera je MIami Heat ugnal Philadelphio 76ers s 106:92.

Teksaško moštvo na prvi tekmi polfinala zahodne konference ni bilo kos izvrstni zasedbi iz Pohoenixa. Suns, ki so redni del tekmovanja končali kot najboljša ekipa lige, na domačem parketu tekmecu niso dovolili presenečenja, saj so vodili od začetka pa do konca obračuna.

Gostitelji so kljub hrabremu vstopu Luke Dončića v tekmo prvo četrtino dobili s 35:25, drugo, ki jo je slovenski košarkar v uvodnih minutah spremljal s klopi, pa z 69:56. Ljubljančan je sicer na glavni odmor odšel s kar 26 doseženimi točkami, a so bili manj razpoloženi nekateri njegovi soigralci. Jalen Brunson je v prvih 24 minutah tako dosegel le tri točke, kar je bila tudi posledica hitro storjenih treh osebnih napak.

Drugi del tekme je bila le preslikava prvega. Phoenix je še naprej trdno držal vodstvo v svojih rokah, ga v tretji četrtini celo povečal na plus 18, nekoliko pa popustil le v zaključku zadnje četrtine, ko je nasprotniku dopustil, da se je približal na šest točk zaostanka, a obračun kljub temu brez večjih težav pripeljal do konca.

Prvi strelec tekme je bil kljub porazu prav Dončić, ki je obračun končal pri 45 točkah, 12 skokih in osmih asistencah, a tudi petih izgubljenih žogah. Za slovenskega zvezdnika je bila to sicer že šesta tekma v končnici, na kateri je presegel mejo 40 točk. Drugi najboljši učinek v njegovi ekip je imel Maxi Kleber z 19 točkami, še pet manj jih je imel Dorian Finney-Smith.

“Dosegel je vse, kar je želel. Sedaj mu moramo le najti nekoga, ki mu bo pomagal in se pridružil njegovi zabavi. V prvem polčasu sta nas pri živih ohranjala prav Luka in Maxi.  Lahko bi zaostajali tudi za 30 točk,” je Dončića kljub porazu pohvalil njegov trener Jason Kidd.

Pri zmagovalcih se je s 25 točkami in osmimi skoki izkazal DeAndre Ayton, tri manj pa je vpisal Devin Booker, ki je dodal še devet skokov in osem asistenc.

76ers močno pogrešali Embiida

Na vzhodu je konferenčni polfinale bolje začel Miami, ki je doma s 106:92 premagal košarkarje Philadelphia 76ers. V vrstah domačinov se je najbolj izkazal Tyler Herro, ki je s klopi dosegel 25 točk. Sixers, ki so sicer igrali brez poškodovanega prvega zvezdnika Joela Embiida, so večino tekme zaostajali.

Poleg Herra je bil v vrstah zmagovalcev v dobri formi tudi Bam Adebayo, ki je k zmagi prispeval 24 točk in 12 skokov. Pri gostih je največ točk dosegel Tobias Harris, ki jih je zbral 27. James Harden ni imel posebno dobrega večera, še posebej glede na pričakovanja ob odsotnosti Embiida, saj je za Philadelphio dosegel 16 točk, devet skokov in pet podaj.

Liga NBA, končnica, drugi krog

Torek, 3. maj:

Miami Heat – Philadelphia 76ers 106:92 /1:0/

Phoenix Suns – Dallas Mavericks 121:114 /1:0/

// izid v zmagah. Igrajo po sistemu 2-2-1-1-1. Napreduje ekipa, ki prva doseže štiri zmage.