Dončić in druščina ekipno do zmage v mestu bratske ljubezni

Košarka 6. Feb 20243:20 0 komentarjev
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks so odlično začeli mini turnejo tekem na vzhodni obali ZDA. Teksašani so premagali košarkarje Philadelphie 76ers s 118:102.

Dallas je v Wells Fargo Centru prikazal odlično ekipno igro. Kar šest košarkarjev je doseglo dvomestno število točk.

Po daljši odsotnosti se je na igrišče vrnil Kyrie Irving, ki je v 35 minutah dosegel 23 točk, 5 skokov in 8 asistenc.

Luka Dončić šele četrtič letos ni presegel meje 20 točk (tokrat je zbral 19 točk, 8 skokov in 3 asistence). Toda 24-letni Slovenec se lahko pohvali z odlično statistiko plus/minus. Ko je bil na parketu Dončić, je bil Dallas boljši od Philadelphie za kar 17 točk.

Sixersi so se osredotočili na pogosto podvajanje Dončića, da bi mu čim bolj odvzeli žogo iz rok, kar se je poznalo pri strelskem učinku, toda ob razigranih soigralcih se ta taktika ni najbolje obnesla.

Josh Green je bil s 15 točkami edini igralec Mavericksov, ki je v prvem polčasu dosegel dvomestno število točk, Dončić (osem točk) in Irving (sedem točk) pa nista prikazala predstave po svojih običajnih standardih.

Na glavni odmor so s prednostjo štirih točk odšli domači košarkarji, toda po odmoru sta superzvezdnika Dallasa nadgradili svojo igro, Irving je zadeval težke mete, Dončić pa je bil še naprej močno podvajan, kar je pomenilo več prostora za njegove soigralce.

V tretji četrtini sta bila tekmeca izredno izenačena, v zadnji pa je počasi, a vztrajno naraščala prednost Dallasa in tekma je bila odločena.

Na drugi strani pri Philadelphii ob odsotnosti prvega zvezdnika Joela Embiida očitno ni bilo prave učinkovitosti v napadu. Najboljši strelec domačih je bil Kelly Oubre, ki je dosegel 19 točk.

Varovance Jasona Kidda naslednja tekma čaka že v noči na sredo, ko Dallas gostuje pri Brooklyn Nets.