Dončića opekla Sonca, po tekmi udrihal po novinarju

Košarka 25. Jan 20246:46 0 komentarjev
Luka Dončić težave skrbi

Luka Dončić je ponoči z Dallasom doma pričakal Phoenix. Sonca so slavila brez večjih težav s 132:109, slovenski reprezentant pa po tekmi ni bil preveč zadovoljen.

Dallas proti Phoenixu, ki je igral v polni postavi, ni mogel računati na Kyrija Irvinga, odsotnost pa se je poznala. Kljub dobri predstavi Luke Dončića, ki je dosegel 34 točk, 9 asistenc in 8 skokov, domačini niso našli pravega recepta za razpoložene goste.

Predvsem Devin Booker je bil izjemen. Dosegel je kar 46 točk, zgrešil pa le 6 od 23 metov. Za Phoenix ni bil usoden slabši večer Kevina Duranta, ki je končal zgolj pri 12 točkah. Dallas je vodil celoten prvi polčas, Sonca pa so povsem ob začetku drugega dela prevzela vodstvo, ki ga niso več izpustila iz rok.

Dončić ni dobil prave pomoči soigralcev. Drugi strelec ekipe je bil Tim Hardaway Jr., ki je dosegel 17 točk, dvomesten pa je bil le še Jaden Hardy (11 točk).

Dončić po tekmi ni bil zadovoljen ob vprašanju ameriškega novinarja Tima MacKahona. “Videl sem te, ko si zapisal nekaj stvari glede navijača. Ne bom povedal, kaj je rekel. Vedno si prvi, ki o meni zapišeš slabe stvari,” se je Dončić osredotočil na spor z navijačem Phoenixa, ki je bil izključen in je moral zapustiti dvorano.

“Navijač me je v prvem polčasu preklinjal, nisem ga želel izključiti, a nato sem imel dovolj,” je dodal 24-letnik. “Bom pač jaz v medijih izpadel kot slab človek, kajne?”

Dallas je tako zabeležil svoj dvajseti poraz v letošnji sezoni, ima pa 24 zmag. Nahaja se na osmem mestu zahodne konference. Phoenix je peti z razmerjem 26-18.