Luka Dončić je že ogret: Nor koš in nasmeh na obrazu

Košarka 7. Okt 20216:27 > 7:34 9 komentarjev
Luka Dončić je igral le prvi polčas. Foto: Guliverimage

Dallas Mavericks so na prvi pripravljani tekmi pred začetkom nove sezone lige NBA s 111:101 premagali Utah Jazz. Prvi mož teličkov je bil - kdo drug kot - slovenski superzvezdnik Luka Dončić, četudi je igral le dobrih 15 minut.

#related-news_0

Dallas, ki mu v tej sezoni poveljuje trener Jason Kidd, je obračun z Utahom začel v postavi Luka Dončić, Kristaps Porzingis, Moses Brown, Josh Green in Tim Hardaway Jr. Telički obračuna niso najbolje začeli, po prvi četrtini zaostajali za devet (22:31), a v nadaljevanju so pokazali zobe in že bo polčasu vodili za pet (61:56).

Dallas v tej sezoni vodi Jason Kidd. Foto: Guliverimage

Dončić je v dobrih 15 minutah (15:33) gostom nasul 19 točk (met iz igre: 8/10, za tri: 2/4, prosti meti: 1/2), ob tem pa dodal še šest skokov in pet asistenc. Za najlepšo akcijo na tekmi je poskrbel pri izidu 36:30, ko je na kotalke postavil trmastega 211 cm visokega Marquesa Boldna, ki se ni dal in dal vse od sebe, da ustavi Slovenca, a brez uspeha. Vse je po košu povedal tudi Lukin nasmeh.

Dvoboj Dončića in Boldna:

Blestel tudi Marjanović

Poleg slovenskega asa je pri Dallasa navdušil tudi Dončićev srbski kolega, orjak Boban Marjanović. Igral je dobrih devet minut (9:11) in dosegel 14 točk. Navijače in soigralce je navdušil tudi z dvema zadetima trojkama.

Ko trojko zadane Boban Marjanović. Foto: Guliverimage

V drugem polčasu Dončić ni igral, vseeno je Dallas Uth premagal s 111:101. Pri poražencih je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Jared Butler, a tukaj je treba dodati, da je igral več kot pol ure.

Vsi koši in lepe akcije Luke Dončića proti Utahu:

V noči na soboto proti Clippers

Naslednji test Dallas bo že v noči na soboto, ko se bodo košarkarji iz Teksasa pomerili s starimi znanci Los Angeles Clippers.

Čančarjevih pet točk za zmago nad bojevniki

V dvorani Chase Center v San Franciscu so Golden State Warriors gostili Denver Nuggets Vlatka Čančarja in zmagali s 118:116.

Čančar je za Denver v desetih minutah dosegel pet točk, en skok, tri podaje ter eno blokado.