Luka Dončić še zadnjič v 2023 zablestel v vsem sijaju (VIDEO)

Košarka 31. Dec 20237:04 0 komentarjev
Luka Dončić

Čeprav je bil pred tekmo njegov nastop vprašljiv, je Luka Dončić proti Golden State Warriors stopil na parket. In bil znova prvo ime Dallasa ob zmagi s 132:122. Ljubljančan je leto 2023 zaključil v svojem slogu: prispeval je 39 točk, 8 asistenc in 10 skokov.

Dallas je s 132:122 vpisal devetnajsto zmago in se utrdil na šestem mestu na zahodu. Naslednja tekma ga čaka v noči na torek v Salt Lake Cityju.

Luka Dončić, ki je imel danes met 14:29 (trojke 5:13), je na sedmih od zadnjih osmih tekem dosegel vsaj 38 točk, december pa je zaključil s povprečjem preko 35 točk, 9 podaj in 8 skokov. V tej sezoni je zaenkrat odigral točno 30 tekem. Tokrat je na parketu preživel 37 minut in pol, čeprav je bil njegov nastop proti Bojevnikom vprašljiv. A Ljubljančan je blestel predvsem v drugem polčasu, ko je dosegel 25 od svojih 39 točk.

Za Dallas, ki je znova igral brez Kyrieja Irvinga, je Dante Exum prispeval 19 točk, 18 jih je dodal Josh Green, 16 Tim Hardaway, 12 pa Dereck Lively, ki je imel ob tem še 14 skokov. Na drugi strani za Bojevnike ni bilo dovolj 25 točk Stepha Curryja in točka manj Chrisa Paula.

Novica dneva v ligi NBA je zmaga Detroit Pistons, ki je prekinil niz 28 porazov. S 129:127 je premagal Toronto. To je prva zmaga Detroita po koncu oktobra, s čimer je izenačil rekord lige po zaporednih neuspehih, ki ga je postavila Philadelphia med sezonama 2014/15 in 2015/16.